Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Praha, 17. listopadu 2, 110 00

zpět na výpis
Tip
Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Umělecké řemeslo, užité umění a design od antiky do současnosti.

Telefon:778 543 902
Kategorie: kultura|designpoznání|muzea

Uměleckoprůmyslové museum v Praze, založené roku 1885, sídlí v novorenesanční budově postavené v letech 1897–1901 podle návrhu architekta Josefa Schulze. Jeho bohaté sbírky zahrnují umělecké řemeslo, užité umění a design od pozdní antiky do současnosti, především evropského původu se zaměřením na české země. Inspirativní prostředí stálé expozice nazvané Příběhy materiálů seznamuje s vývojem užitého umění: skla a keramiky, užité grafiky a fotografie, prací z kovů, dřeva a jiných materiálů, šperků, hodin a hodinek, textilu, módy, hraček či nábytku. Nedílnou součástí UPM je i největší česká odborná knihovna specializovaná na výtvarné umění a příbuzné obory. Knihovna poskytuje prezenční výpůjční služby, kopírování, přístup do databází a vyhledávání v oborové bráně Umění a architektura (ART) – http://art.jib.cz. Svoje sbírky muzeum prezentuje v pobočkách na zámku v Kamenici nad Lipou a v Muzeu textilu v České Skalici. UPM spravuje také komorní galerii Josefa Sudka na Úvoze 24 poblíž Pražského hradu.

V době rekonstrukce hlavní budovy můžete navštívit naší stálou expozici Český kubismus v Domě U Černé Matky Boží (Ovocný trh 19, Praha 1), kde také najdete krátkodobé výstavy. Více na: www.czkubismus.cz.

17. listopadu 2
Praha, 110 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

V parku, pod kyvadlem, na střeše, ve vile na ostrově, v klášteře… Tam všude a na mnoha dalších místech se letos promítají filmy pod širým nebem. Tady je velký přehled 21 letních kin v Praze.

Doporučujeme vyzkoušet: