Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Národní filmový archiv

Praha 4 - Nusle, Závišova 502/5, 140 00

zpět na výpis
 
Národní filmový archiv

Národní filmový archiv je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem kultury ČR.

Telefon:778 522 729
Kategorie: kultura|kinazábava|poznání|

NFA se stará o to, aby byly filmové materiály, listinné dokumenty a knihy správně uložené, ale také dostupné. Filmy postupně digitalizuje do vysokého rozlišení a aktivně nasazuje do kin, televizí i na různé digitální platformy. Spolupracuje také s mnoha filmovými festivaly, aby se posílil návrat klasických československých a českých filmů i do mezinárodního prostředí.

Sbírka NFA je zdrojem výzkumu, ze kterého vzniká řada publikací a článků. Pro zpřístupňování a kontextualizaci filmového dědictví je významné kino Ponrepo, stejně jako portál Filmový přehled.

Ponrepo spolu s knihovnou a badatelnou pro listinné archiválie sídlí v areálu Konviktu v Bartolomějské ulici v Praze 1.

Sbírka Národního filmového archivu bude i nadále trvale uložena v depozitářích mimo Prahu, kde je o ni dobře postaráno a kde bude i nadále probíhat její digitalizace.

Závišova 502/5
Praha 4 - Nusle, 140 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: