Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Vinice Salabka

Praha 7, K Bohnicím 2, 171 00

zpět na výpis
 
Vinice Salabka
Telefon:233 900 471
Kategorie: gastro|ostatní

Vinice Salabka, o níž jsou první zmínky již v roce 1226, je svou polohou ideálním místem pro pěstování vinné révy. Své jméno dostala po Janu Kašparu Salabovi, který ji založil v roce 1769. Později byla vinice zrušena a dlouhá léta se nevyužívala. Její obnova a vysázení nové vinné révy nastalo až v roce 1955. Dodnes se zachovalo několik řádek původních keřů Ryzlinku rýnského. Zajímavostí také je, že oblast Salabka byla v roce 1982 zapsána jako přírodní chráněné území.

Od roku 2005 na vinici hospodaří pan Ing. Lubomír Bílík. Na rozloze 4 hektarů naleznete odrůdy Pinot Blanc, Ryzlink rýnsky, Ryzlink vlašský, Pinot Noir, Frankovka a Neronet. Vinice Salabka Troja produkuje výtečná vína, která naleznete v předních pražských hotelech a restauracích.

K Bohnicím 2
Praha 7, 171 00
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: