Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Dům tanečního umění Praha

Praha 4, Údolní 212/1, 14700

zpět na výpis
Tip
 
Dům tanečního umění Praha

Taneční centrum Praha vzniklo v areálu bývalého Pivovaru Braník. Sídlí zde řada tanečních souborů a škol.

Telefon:220 611 980
Kategorie: kultura|ostatnípoznání|ostatní, centralifestyle|

Dům tanečního umění Praha byl areálu bývalého Branického pivovaru otevřen 1. září 2021.

Památkově chráněná budova z konce 19. století, která byla velmi citlivě revitalizována a pro tyto účely rekonstruována, od září nabízí kvalitní zázemí pro taneční vzdělávání i kontinuální činnost profesionálních nezávislých souborů. Nový areál s neopakovatelným geniem loci výrazně přispívá k rozvoji a zvýšení prestiže tanečního žánru a tanečního divadla v České republice.

V Domě tanečního umění Praha od nového školního roku/sezóny 2021/22 sídlí: Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium, umělecké soubory: Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha, agentury a nadace: Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadlo a nově zřízený Nadační fond a Institut Pavla Šmoka. V areálu se nachází i Terpsichore – přípravka konzervatoře a komunitní aktivity pro občany a jejich děti.

Údolní 212/1
Praha 4, 14700
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: