Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Medárna

Praha 10, Práčská 1885,

zpět na výpis
 
Medárna

Provozní zázemí pro dlouhodobý projekt Návrat včel do pražských lesů.

Kategorie: poznání|muzea

Medárna vznikala za podpory hlavního města Prahy od září 2016 přestavbou nevyužité bývalé dílny organizace a bude sloužit jako provozní zázemí pro dlouhodobý projekt Návrat včel do pražských lesů, který Lesy hl. m. Prahy realizují již od roku 2011.

Až doposud jsme jako zázemí pro vytáčení medu využívali provizorní prostory, které limitovaly možnosti rozvoje našeho včelařského programu. Nová medárna, do níž se nyní zpracování medu přesouvá, nabízí odpovídající základnu splňující všechny náročné hygienické a veterinární předpisy i provozní požadavky. Náklady na její vybudování hradilo hlavní město Praha (tisková zpráva hlavního města). Kromě samotného prostoru pro vytáčení medu vybaveného novým medometem a pastovacím zařízením medárna disponuje také místem pro vlastní zpracování včelího vosku a lisování voskových mezistěn. To nám umožní vytvořit uzavřený koloběh vosku v našem provozu, neboť do úlů budeme vracet mezistěny z vosku, který vyrobily naše včely. Službu výroby mezistěn z vlastního vosku připravujeme i pro zájemce z řad drobných včelařů.

Práčská 1885
Praha 10
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: