skoly skolky praha
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

úvodní stránka

Školy a školky

Praha je matička měst a největší výběr možností nabízí i v oblasti vzdělávání. Školy má Praha jedny z nejkvalitnějších, od těch pro nejmenší až po ty nejvyšší. 

Mateřské školy zažívají dětský boom a rodičům se často stává, že školky má i Praha často přeplněné. Pokud však chcete pro vaše dítě něco speciálního, můžete ho přihlásit například do školy s rozšířenou výukou anglického jazyka.

Na výběr máte i v případě, že vaše dítě trpí nějakým problémem. Existuje například mateřská školka pro děti vyžadující specifický přístup při začleňování do dětského kolektivu. Jsou tu i mateřské školy pro děti s nějakým druhem mentálního či fyzického postižení. Jestli chcete dát vašemu dítěti dobrý základ do života, přihlaste ho do mateřské školky s rozšířenou výukou jazyků, nebo rovnou do bilingvní školy.

landing_pages/jazykove-skolky.jpg

Pokud vaše dítě trpí nadprůměrnou inteligencí, můžete jeho osobnost rozvíjet tím, že ho přihlásíte do speciální mateřské školky, kde se formou hry naučí anglicky a jejich talent neusne při uměleckých či pohybových aktivitách. 
Pak přichází na řadu rozhodování, do jaké základní školy bude vaše dítě chodit? Obvyklé je poohlížet se po nějaké škole v blízkosti vašeho bydliště. Většina škol otevírá i třídy například s rozšířenou výukou matematiky nebo jazyků. Na své si přijdou i sportovci ve speciálních třídách, kde se jim dostane více hodin tělocviku.

landing_pages/specialni-skoly.jpg
 
V Praze najdete také několik vyhlášených gymnázií. Nejlepších výsledků dosahuje třeba Gymnázium Jana Kepplera, nebo Gymnázium Štěpánská, kde se můžete dokonce zaměřit na humanitní obory či přírodovědné obory. Vyhlášené je také pražské gymnázium PORG, které vede Václav Klaus mladší.

V oblasti středoškolského vzdělávání se nabízí široká škála oborů, od obráběčů, elektrikářů, IT specialistů, ekonomů, po spisovatele či polygrafy. Střední školy v Praze vychovávají také oděvní návrháře či v poslední době oblíbené specialisty v oblasti reklamy.

Vysoké školy v Praze zastupuje především Karlova Univerzita, na které najdete snad opravdu všechny obory, které vás napadnou. Studenti se mohou díky mezinárodním programům podívat i do zahraničí, a absolventi pak slaví úspěch po celém světě. Pokud byste si přesto nevybrali, v poslední době se v Praze otevřelo i velké množství soukromých vysokých škol.

[landing_pages/soukrome-skoly.jpg]
 
V případě, že jste nezvládli přijímací zkoušky, máte možnost se přihlásit do nějaké jazykové školy, kde se za rok v rámci pomaturitního studia jazyků naučíte nebo zdokonalíte v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině i v dalších jazycích.

landing_pages/jazykove-skoly.jpg
 
Do jazykových škol se však můžete přihlásit i na běžné kurzy, kde se můžete zdokonalovat, v nepřeberném množství jazyků. Například jazyková škola Březinka nabízí výuku Arabštiny, Čínštiny, Dánštiny, Finštiny, Francouzštiny, Hebrejštiny, Chorvatštiny, Italštiny, Japonštiny, Korejštiny, Němčiny, Nizozemštiny, Norštiny, Perštiny, Portugalštiny, Ruštiny, Španělštiny, Srbštiny, Svahilštiny či Švédštiny. Jejich výběr naleznete také na CityBee.

Zdroj fotek: mš pohádky, gymnázium štěpánská, gymnázium štěpánská, jazyková škola caledonian school
 

úvodní stránka