Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Manifesto Anděl

Praha 5 - Smíchov, Ostrovského 34, 150 00

zpět na výpis
Tip
Manifesto Anděl

Nové Manifesto, které otevřelo na začátku září 2021, je nový gastronomický koncept pod širým nebem, uzpůsobený pro celoroční provoz.

Kategorie: kultura|zábava|gastro|bary a pivnice, kavárny, občerstvení, restauracelifestyle|pro děti|

“Manifesto Anděl je náš dosud nejambicióznější a nejudržitelnější projekt a několik splněných snů najednou. Mému týmu se povedlo přivést na jednu adresu dosud nejkvalitnější a nejrozmanitější výběr šéfkuchařů. V prostoru zařizujeme stálou kulturní scénu a máme po boku partnery, kteří podpoří náš festivalový program. Manifesto se zazelená vertikálními zahradou a v hydroponické farmě rostou bylinky, které budeme třeba i přidávat do koktejlů,” vypichuje některé z novinek Martin Barry, ředitel . 

Kuchyně od Brazílie po Japonsko

“Podařilo se nám dát dohromady výběr kuchyní, o jaké jsem si mohl nechat zdát. Velmi si vážím nové spolupráce s šéfkuchařem Riccardem Lucque z Aromi a La Colezione, který u nás otevře podnik zaměřený na mořské plody Mare by Aromi. Mezi restauratéry vnímám velký optimismus, všichni se těší a důvěřují Manifestu, tomuhle místu i naší a silné komunitě,” komentuje Martin Barry. 

Zelené stěny, GreeenBox a porcelán

Návštěvníkům, kterých Manifesto pojme i 500 k sezení, zpříjemní zážitek řada udržitelných inovací. Jídlo se bude servírovat na porcelán, což pozvedne kulinářský požitek a zároveň odbourá jednorázové nádobí. Kulturní stage obklopí zelené stěny od české firmy Liko-S. “Naše technologie svislé zeleně, tvořené systémy z recyklátů, jsou jednak krásné na pohled, ale především snižují teplotu svého okolí, transformují mikroklima, snižují prašnost a fungují jako akustický absorbér. A právě chladící výkon je podpořen pokročilým systémem samozávlahy, který zajišťuje stabilní přísun vláhy rostlinám k odpaření,” vysvětluje Jan Morbacher, šéf marketingu společnosti Liko-S, která také pokryje zeleným porostem největší ze střech - kontejner GreeenBox. GreeenBox bude ukrývat vertikální hydroponickou farmu od startupu GreeenTech. V jeho nitru rostou bylinky, listová zelenina a další plodiny. Návštěvníci si budou moci nakoupit zeleninu domů a využívat ji budou i kuchyně a bary. Rychlý růst rostlin zcela bez postřiků v kontrolovaném prostředí, kde je možné regulovat teplotu, vlhkost, osvětlení i složení živného roztoku, se projeví ve vysokém obsahu vitamínů a intenzivní chuti. Dokonce je možná opakovaná sklizeň během celého roku. 

Manifesto Anděl bude napojeno na obnovitelnou energii od Nano Energies a krátce po otevření dokončí instalaci systému na využívání dešťové vody i kompostovací technologii. 

 

Ostrovského 34
Praha 5 - Smíchov, 150 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: