Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
17
září

Rodinný den Dvořákovy Prahy

Dvořákova Praha

zpět na výpis akcí
 

V sobotu 17. září láká festival Dvořákova Praha rodiče a děti na Rodinný den plný hudebního i výtvarného tvoření. 

Datum:17. 09. 16
Cena:od Zdarma
Čas:11:00 - 18:00
Kategorie: pro děti|Kultura

Prostory pražského Rudolfina a náměstí Jana Palacha v tento den zaplní malí i velcí návštěvníci, kteří zažijí putování vesmírem na Měsíc s Novoměstskou symfonií Antonína Dvořáka v podobě hravých workshopů, dva koncerty pod širým nebem nebo dávku poctivého showmanství fenomenální dvojice hudebních komiků, dua Igudesman & Joo. 

„První reakce dětí na svět klasiky jsou zpravidla velmi spontánní a mnohé překvapí jejich hluboké vnímání i ryzí nadšení. Rodinný den tradičně pořádáme s cílem přivést do prostředí tzv. klasické hudby dětského diváka, upoutat jeho pozornost a ukázat, co všechno Antonín Dvořák dokázal,“ říká Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Dvořákova Praha.

Součástí Rodinného dne je ovšem také Dvořákovské Matiné - koncert v sobotu od jedenácté hodiny dopolední, které letos představí Dvořákovu Novosvětskou v netradičním provedení na dobové nástroje světově uznávaného belgického orchestru Anima Eterna Brugge. Dirigent Jos van Immerseel  současně osvětlí divákům odlišnosti ve zvuku dobových a moderních nástrojů. 

Schody Rudolfina se po obědě promění v jeviště pod širým nebem, na kterém vystoupí Jazz Band složený ze členů České filharmonie. Filharmonický jazzband zahraje Dvořákovy melodie v jazzové úpravě a ukáže, že Dvořák a jazz k sobě mají blíže, než se na první pohled zdá. Velmi netradičně pouze v podání saxofonů zazní hudba Antonína Dvořáka i na druhém z open air koncertů. Slovanský tanec c moll zahraje studentský orchestr Příliš mnoho saxofonů, který diváky v rámci svého koncertu potěší i populárními skladbami Jaroslava Ježka či George Gershwina.  

Jako vrchol Rodinného dne pořadatelé pozvali fenomenální duo instrumentalistů a komiků Igudesman & Joo, kteří se na festival vrací po dvou letech. Lze očekávat, že Dvořákova síň Rudolfina opět zažije pro ni nezvyklé výbuchy smíchu, byť tentokrát "na účet Mozarta". 

V průběhu celého odpoledne budou děti v prostorách Rudolfina pod vedením lektorů putovat vesmírem na Měsíc v rámci čtyř hudebních a výtvarně-dramatických dílen, ve kterých se detailněji seznámí s Dvořákovou nejslavnější symfonií „Z Nového světa“.

Program Rodinného dne je pro návštěvníky zdarma s výjimkou koncertu Anima Eterna od 11.00 a dua Igudesman & Joo od 17.00 ve Dvořákově síni Rudolfina.  

PROGRAM RODINNÉHO DNE:
Anima Eterna Brugge, Jos van Immerseel (DVOŘÁK MATINÉ)
11.00, Rudolfinum, Dvořákova síň

Open Air: Jazz Band České filharmonie 
13.30, Rudolfinum, schody

Hudební a výtvarně-dramatické dílny pro děti: Výprava s Novosvětskou na Měsíc
13.30 – 16.45, Rudolfinum

Open Air: Příliš mnoho saxofonů
15.00 - 15.30, Rudolfinum, schody

Igudesman & Joo: A nyní Mozart! 
17.00, Rudolfinum, Dvořákova síň 

Rudolfium
Tel: 222809300
Alšovo nábřeží 1
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: