Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Paměť národa

Praha, Stadion Strahov, 16900

zpět na výpis
 
Paměť národa

Sbíráme vzpomínky pamětníků 20. století.

Kategorie: poznání|ostatní

Paměť národa je společný projekt Českého rozhlasu, Post Bellum a Ústavu pro studium totalitních režimů. Sbíráme (spolu s našimi partnerskými institucemi v Evropě i ve světě) svědectví pamětníků, vypovídajících o tom, jak na ně konkrétně doléhaly důležité historické fenomény uplynulého století. Kolekci nahrávek, doplněnou fotografiemi a archivními materiály, zpřístupňujeme veřejnosti na internetové stránce www.pametnaroda.cz. 

Mimo to se snažíme, aby se tyto fascinující příběhy dostaly "mezi lidi". Pořádáme výstavy (např. Atentát na Heydricha 70), vydáváme knihy (např. kniha komiksů Ještě jsme ve válce), připravujeme rozhlasové dokumenty (např. oblíbené Příběhy 20. století), organizujeme společenské akce (např. udílení Cen Paměti národa). 

Stadion Strahov
Praha, 16900
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: