Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Prague Bike Fest 2024

Na hlavu: Neptej se mě jen na to

Menu
náš tip
02.03. do 02.03.
17:00 - 18:30
Městská knihovna v Praze
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Na hlavu: Neptej se mě jen na to

V besedě se budeme věnovat tomu, jak o zkušenostech s duševním onemocněním mluvit a psát v médiích.

 
Cena: 100 Kč
 
Městská knihovna v Praze
Mariánské náměstí 1
11572, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Výzvy komunikace o duševním zdraví a nemoci v médiích V besedě „Neptej se mě jen na to“ iniciativy Na rovinu se tentokrát budeme věnovat tomu, jak o zkušenostech s duševním onemocněním mluvit a psát v médiích: Jak dnes o duševním zdraví a nemoci mluvíme? A jak v médiích? Jak nejlépe zmínit duševní onemocnění? Jak ukázat zotavení? Je duševní zdraví nosné jako hlavní téma, nebo se mu lépe daří vetkanému do ostatních příběhů a témat lidského života? A jak o duševních nemocech mluvit tak, abychom přispěli ke zlepšení psychické pohody v naší společnosti a omylem jsme naopak situaci nezhoršili? Výzvy, překážky a způsoby jejich překonávání v komunikaci v různých médiích: k těmto a dalším otázkám si zveme hosty, kteří témata duševního zdraví a duševních onemocnění dlouhodobě věnují ve své mediální práci. Během besedy uvidíte ukázky z práce našich hostů, kde se tématu duševního zdraví dotýkají. Dozvíte se také informace k dobré praxi z našeho hlavního mediálního nástroje pro destigmatizaci a komunikaci o duševním zdraví: Mediaguidu Na rovinu, který reflektuje základní vodítka pro novináře i všechny ostatní, kdo o duševním zdraví komunikují v médiích. Moderátorka besedy: Táňa Zabloudilová, autorka podcastů Moje terapie a Hranice násilí na Radiu Wave Českého rozhlasu.

Diskutující: Petr Bouška, moderátor magazínu Balanc na Radiu Wave Českého rozhlasu, který se 5 let pravidelně věnuje duševnímu zdraví a byl oceněn jako podcast roku Anna Košlerová,sociální psycholožka a redaktorka serveru iROZHLAS.cz, kde se věnuje mimojiné tématům psychiatrické péče Ondřej Moravec, autor prvního českého VR film Tmání, který autobiograficky pojednává o jeho zkušenosti s depresí Program je pořádán ve spolupráci s iniciativou Na rovinu: https://narovinu.net/.


Zpět na homepage