Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Prague Bike Fest 2024

Dny evropského filmu

Menu
náš tip
04.04. do 09.04.
16:00 - 22:00
Eurofilmfest s.r.o.
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Dny evropského filmu

Festival Dny evropského filmu pozve v dubnu do kin na výběr aktuálních hraných, dokumentárních i animovaných snímků evropských filmařů.

Eurofilmfest s.r.o.
Praha
11000, Praha
Vizitka pořadatele 
 

Vesměs v české premiéře nabídne přes tři desítky děl uznávaných režisérů i svěží debuty ověnčené cenami z festivalů v Cannes či Benátkách i v rámci národních filmových cen. Bez ohledu na filmový žánr snímky odrážejí aktuální témata. „V letošním výběru rezonují mezigenerační vztahy. Jejich rozklíženost a hledání usmíření nabízejí komediální i dramatická finále,“ vysvětluje dramaturg festivalu Šimon Šafránek a dodává: „Dále velmi silně vnímáme stírání genderových rozdílů v současné evropské kinematografii. V programu se nám zcela přirozeně vyskládalo 14 režisérek a 15 režisérů. V soutěži debutů je sedm snímků, z nichž pět natočily ženy.“

I v letošním roce se mohou diváci těšit na setkání s festivalovými hosty, mimo jiné přislíbila účast režisérka Jessica Hausner, jejíž retrospektivu i masterclass festival nabídne. „Ambicí DEF je změnit pohled na kino jako na místo, kde se pouze konzumují projekce. Chceme po dobu festivalu kina proměnit v inovativní kulturní centra, která jsou zároveň místem setkávání komunit a zdrojem nových typů kulturních zážitků. Programem se snažíme oslovit všechny generace diváků a nabízíme projekce s doprovodným programem pro rodiny s dětmi, školáky, dospívající, dospělé i seniory,” dodává ředitelka DEF Barbora Golatová.

Festival v několika programových sekcích nabídne pestrý výběr filmů, které svými tématy i zpracováním rezonují na mezinárodním poli. „Udržujeme žánrovou pestrost, od hudebních komedií k thrillerům, od historického velkofilmu k uměleckému dokumentu, ale především sázíme na kvalitu,” dodává Šimon Šafránek.


Zpět na homepage