Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Musica Florea

Křest deskovky Journey to Green Horizons

Menu
náš tip
11.12. do 11.12.
17:00 - 19:00
Městská knihovna a kavárna Velký mlýn
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Křest deskovky Journey to Green Horizons

Křest deskové hry Planeta A, který je doprovázen workshopem s autory knihy Jak se tvoří komiks? ze studia Addart.

 
Cena: Zdarma
 
Městská knihovna a kavárna Velký mlýn
U Českých loděnic 40/6
18000, Praha
Vizitka pořadatele 
 

Jak objevovat svět čtením komixů a hraním her?

Zveme na křest deskové hry Planeta A, který je doprovázen workshopem s autory knihy Jak se tvoří komiks? ze studia Addart. Můžete se zároveň na jejich tvorbu podívat na malé výstavě komiksu.

Už jste někdy slyšeli o klimatických změnách nebo agroekologii? Pro mnohé to mohou být cizí a složitá témata. Kdo se v nich má vyznat? A co teprve, když o nich máme srozumitelně mluvit s dětmi. Právě proto jsme vytvořili v mezinárodním týmu Agroecology Youth Education for Future sérii komiksů a deskovou karetní hru, aby teenageři společně se svými kamarády, rodiči a učiteli mohli objevovat svět s větší hravostí. Učit (se), totiž může být zábava.

Jste učitel, pedagog volnočasového vzdělávání, rodič nebo teenager? Nadšenec do komiksů a deskových her? Srdečně vás zveme na křest do pobočky Velký mlýn. Potkáte se tu s tvůrci karetní kooperativní hry o agroekologii “Planeta A” a na vlastní kůži si zkusíte vyřešit nejpalčivější globální problémy současnosti. Seznámíte se s hrou, kterou pak můžete využít doma, při výuce ve škole, nebo s partou kamarádů. 

Čeká na vás také workshop o vzniku komiksu Journey to Green Horizons. Tvůrci z řeckého studia Addart vás provedou procesem tvoření komiksu od hledání prvních nápadů se stovkou učitelů, odborníků i teenagerů, přes první skici a příběhy, až po výsledné dílo. Workshop bude simultánně tlumočený do češtiny. 

Prohlédnout si můžete výstavu komiksu a zároveň prozkoumat ekosystém AMPI, organizace, jejímž posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí. Dozvíte se, co AMPI může nabídnout jednotlivcům, školám i dalším organizacím a institucím.

Akce se koná jako součást Erasmus+ projektu Agroecology Youth Education for Future (AYE), který finančně podpořila Evropská Unie. Děkujeme za poskytnutí prostor Městské knihovně v Praze a kulturnímu centru Velký Mlýn.


Zpět na homepage