Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Sauny v Praze 2023/2024

Absolute Bach Veverka-Šporcl-Barocco sempre giovane

Menu
náš tip
11.12. do 11.12.
19:30 - 21:30
Novoměstská radnice
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Absolute Bach Veverka-Šporcl-Barocco sempre giovane

Společný koncert hobojisty Viléma Veverky, houslisty Pavla Šporcla a předního českého barokního souboru Barocco sempre giovane.

 
Cena: od 390 Kč
 
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23
120 00, Praha 2
Vizitka pořadatele 
 

Skutečnou hudební lahůdku "super artového typu" přichystal pro pražské publikum - již tradičně na Novoměstské radnici, 11. prosince 2023, ve spolupráci s předním českým barokním souborem Barocco sempre giovane a houslovým virtuosem Pavlem Šporclem, mezinárodně etablovaný hobojista Vilém Veverka.
V rámci předvánočního koncertu nabídnou interpreti posluchačům jedinečný koncert, který má zcela zásadní téma: hudbu největšího německého barokního autora, Johanna Sebastiana Bacha. Ve velmi komplexním pojetí bude jediným hudebním pilířem celého hudebního večera právě tvorba Bachova vrcholného období .
Příběh hudební spolupráce Viléma Veverky se souborem Barocco sempre giovane v příštím roce naplní prvních deset společných let na české scéně. Korunovací této spolupráce je právě pražský koncert, kdy hvězdným hostem bude další dlouholetý hudební partner Veverky i Barocca sempre giovane, široké veřejnosti známý houslista Pavel Šporcl. Atraktivní a umělecky jedinečně vyprofilovaný formát je mimořádným příslibem nejen v českém měřítku, neboť' není bez zajímavosti, že se Vilém Veverka na tento barokní "opus magnum" připravoval pod vedením legendárního Reinharda Goebela, zakladatele proslulého souboru "Musica Antiqua Köln". Připomeňme, že právě Reinhard Goebel je považován za jednoho z největších světových odborníků na hudbu Johanna Sebastiana Bacha všech dob! Nakonec, je zcela raritní, že Vilém Veverka je prvním a doposud jediným interpretem, který je schopen Bachovy, původně koncerty pro housle a orchestr realizovat právě na hoboj.


Zpět na homepage