Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Papír Plojhar

Praha 1, Jindřišská 16, 11000

zpět na výpis
Tip
Papír Plojhar

Konečně papírnictví co má styl...

Telefon:739 360 055
Kategorie: lifestyle|Nakupování

Rodinná firma Plojhar působí na papírenském trhu již 135 let a nyní z jižních Čech míří do Prahy, kam přináší svůj úspěšný koncept stylového papírnictví.  

"Pět generací rodinného podnikání sídlilo v Českých Budějovicích, a když se naskytla příležitost otevřít dveře našeho Papíru i v Praze, hned jsme se jí chopili," prozrazuje nástupce rodinného podnikání, Jakub Plojhar a dodává: "Těšíme se na všechny milovníky papíru a designu, kteří k nám zavítají." 

První pražská pobočka otevřala v samém srdci hlavního města, v Jindřišské ulici. Ve spojení s designovým studiem Atelier Monday, vzniklo papírnictví, které svým zákazníkům nabízí nákup jako zážitek a zboží, které byste v běžném papírnictví nečekali.

Firma čítá přes 80 zaměstnanců, letos slaví 135. narozeniny a její roční obrat činí 220 milionů Kč. Rozšíření firmy Plojhar do Prahy se děje pod taktovkou Jakuba Plojhara, zástupce již páté generace, který svou roli v rodinném byznysu vnímal od malička: “Už ve školce jsem si přál být ředitelem firmy jako náš dědeček. Cítím obrovskou zodpovědnost pokračovat v tom, co naši předci vybudovali a zároveň příležitost předat svým dětem kus rodinné historie, na kterou jsem tolik hrdý." S manželkou a dětmi teď žijí kousek za Prahou, proto je pro ně přirozené rozvíjet podnikání právě tímto směrem.

Nový koncept Papíru Plojhar připravený na pražský trh navazuje na papírnictví v Českých Budějovicích a dále ho rozvíjí ve spojení s interiérovým studiem Atelier Monday. “Papírnictví Plojhar je bezesporu pojem. Jako ženské interiérové studio máme blízko k silným příběhům, jako je právě ten Plojharův, jež patří k nejstarším papírnictvím v ČR. Velmi si proto vážíme, že nás Jakub Plojhar oslovil s krásným zadáním pro návrh první pražské pobočky,” vysvětluje Tereza Ptáček, spoluzakladatelka Atelier Monday. 

Ráj milovníků papíru, který vznikl na prestižní adrese, přímo na rohu Jindřišské ulice a Politických vězňů, kreativně pracuje s materiálem a motivem papíru i v samotném prostoru. Kartonové tubusy na stěnách doplnily závěsná tělesa z kartonu od designérek Natalie Costantinové a Anety Honzové. Tyveková světla a mačkaná stěna budou připomínat strukturu papíru a část nábytku vznikne přímo ve výrobě Plojhar z kartonu. "Hlavním nosným prvkem interiéru je prostá, ale v uspořádání zajímavá nástěnná instalace z kartonových tubusů. Celý interiér bude velmi vzdušný, čistý, spojený přírodními barvami a materiály, přitom velmi nadčasový." popisuje Anna Teresa Hamerská, druhá ze zakladatelek Atelier Monday.

Otevírací doba:

Pondělí až pátek 8:00 - 18:00

Sobota a neděle 10:00 -16:00

Jindřišská 16
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: