Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Vršovické divadlo MANA

Praha 10, Moskevská 967/34, 101 00

zpět na výpis
Vršovické divadlo MANA

Divadlo dospělého diváka. Jediné profesionální divadlo na Praze 10 v unikátním prostoru v budově kostela Husitského sboru ve Vršovicích.

Kategorie: kultura|divadla

Jsme divadlo spíše konzervativní, v nejlepším smyslu toho slova. Domníváme se, že v dnešní době je klasické pojetí divadla téměř raritou, kterou chceme zachovat a činíme tak právě prostřednictvím naší produkce.

Skutečnost, že naše divadlo sídlí ve vršovickém Husově sboru Československé církve husitské nás ovlivňuje v několika ohledech. Funkcionalistické stavby tohoto typu, mezi které Husův sbor patří, byly koncipovány jako komunitní a lokální centra. Proto je i naše divadlo ze své podstaty lokálního charakteru, čerpá z lokálních podnětů a obrací se k místní komunitě a nejen k ní.

Cítíme závazek kultivovat veřejný prostor, v duchovním slova smyslu. V našich inscenacích otevíráme závažná témata, která vzrušují společnost, a zároveň vytváří platformu k veřejným diskusím. Prostřednictvím tvorby hledáme odpovědi na základní existenciální otázky jak v souladu s křesťanskou doktrínou, tak i v konfliktu s ní.

Moskevská 967/34
Praha 10, 101 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: