Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Orchestr BERG

Praha 9, Bílinská 494/3, 190 00

zpět na výpis
Tip
Orchestr BERG

Orchestr Berg je špičkové mladé těleso, které přináší svěží vítr na českou hudební scénu.

Telefon:604 205 937
Kategorie: kultura|koncerty, klasika

Orchestr Berg uvádí divácky atraktivní a inovátorské projekty, které kladou důraz především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Tu kombinuje například s divadlem, filmem, baletem, pantomimou, videoartem, výtvarným uměním apod., vystupuje často mimo tradiční sály. Prostřednictvím pravidelných objednávek nových děl u českých skladatelů především mladé generace pomáhá vytvářet nové hodnoty a investuje do budoucnosti hudby a umění.

V současné době má na svém kontě již desítky světových premiér, ale také mnoho českých premiér vynikajících světových autorů. Ke koncertní činnosti orchestru patří vystoupení na mezinárodních festivalech a významných domácích pódiích. Spolupracuje s baletem Národního divadla (představení Zlatovláska a Ibbur). K mnoha snímkům pro Český rozhlas i na CD v roce 2007 přibyla nahrávka prvního profilového pořadu pro ČT.

Orchestr Berg založil v roce 1995 dirigent Peter Vrábel, který je dodnes jeho uměleckým vedoucím.

Naše poslání:

Orchestr Berg se odlišuje od ostatních hudebních organizací v České republice –
– věnuje se především propagaci současné a moderní hudby 20. století.

Cílem je stát se významným a respektovaným tělesem, které úspěšně získává posluchače pro moderní a soudobou hudbu. Samozřejmostí je špičková umělecká kvalita kombinovaná s aktuálností a atraktivitou, lákající současné publikum. Orchestr neustále vyhledává a zpracovává nové podněty ze všech oblastí, aby byl subjektem, který přináší inovaci, a byl tak i vzorem pro ostatní organizace na poli klasické hudby a umění.

  • propagace současné hudby

  • špičková umělecká kvalita

  • atraktivní projekty s ohledem na současné publikum

  • inovátor a vzor pro ostatní organizace

  • spolupráce a partnerství s ostatními organizacemi z neziskového i podnikatelského sektoru

Bílinská 494/3
Praha 9, 190 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: