Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

La Fabrika

Praha 7, Komunardů 30, 17000

zpět na výpis
Tip
 
La Fabrika

Do povědomí veřejnosti se divadlo zapsalo inscenacemi La Putyka a Kultovní představení.

Telefon:733 521 631
Kategorie: kultura|divadla, koncerty

La Fabrika je malé divadlo, jehož scéna sídlí v pražských Holešovicích. Vzniklo ze dvou propojených továrních objektů z počátku dvacátého století. Industriální původ propůjčil interiéru divadla zvláštní půvab a originalitu. V současné době je toto středisko víceúčelovým prostorem, ve kterém probíhají koncerty, výstavy, filmové projekce, akrobatická vystoupení a v neposlední řadě i kvalitní divadlo. Na prknech této experimentální scény působí mnoho známých herců, např. Tatiana Vilhelmová, Anna Polívková, Martha Issová, Rostislav Novák, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař či divadelní soubor Cirk La Putyka.

La Fabrika je jedno z mála divadel, které bylo vybudováno ze zcela soukromých finančních prostředků. Během tří let postupné rekonstrukce, vznikla ze staré budovy odsouzené k zchátrání provizorní scéna, která začala umělecky pracovat dřív, než byla zcela dokončena. Svůj plný provoz zahájila až na podzim roku 2007 a je stále rozšiřována. Název divadla vznikl spojením slov "La", jež dostalo divadlo podle newyorského fenomenálního divadla La Mama a "Fabrika" pro původ budovy, ze které bylo divadlo vybudováno. Zvláštností divadla je jeho propagace, která je zajišťována komunikací s diváky převážně přes internet. Touha majitele a ředitele divadla Richarda Balouse po uměleckém prostoru, kde budou tvořit převážně mladí umělci, se stala skutečností a divadlo si za dobu své existence získalo silnou převahu mladého publika. Je nasnadě, že toto divadlo přitahuje mladé diváky pro svou variabilitu a netradiční atmosféru divadla, v neposlední řadě však také hereckým obsazením scény. La Fabrika se již setkala i s označením generačního divadla a názorem, že svou tvorbou navazuje na práci divadla Semafor.

Do povědomí veřejnosti se divadlo zapsalo inscenacemi La Putyka a Kultovní představení, jež se doposud podílejí na jeho oblíbenosti u mladého publika. Tyto představení významně ovlivnily vývoj divadla a jeho návštěvnost. Projekt La Putyka reprezentoval české divadlo na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji, získal prestižní ocenění za inscenaci roku a cenu za nejlepší hudbu. V případě Kultovního představení se dá hovořit o novém divadelním žánru, který propojuje základní dějovou linku s hudbou a volně se vyvíjí v závislosti na kulturním dění a improvizaci s diváky.


Účastníme se akce Noc divadel!

Komunardů 30
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: