Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Divadlo Apropo

Praha 1, Jánský vršek 8,

zpět na výpis
 
Divadlo Apropo

Ateliér PROsy a POezie

Telefon:725 952 652
Kategorie: kultura|divadla

Divadlo APROPO vzniklo v roce 2000 pod svým původním názvem Ateliér PROzy a POesie,a přestože z původního názvu zbyla jen zkratka, vše z jeho obsahu je jednou ve zkratce, jindy naplno přítomno ve všech inscenacích. Jak? V podobě prózy všedního dne, či poesie dne svátečního. V podobě veršů i řeči nevázané. V podobě poesie lidské fantazie, výtvarna, loutkového divadla i prostoru v jakém hrajeme a próze divadla činoherního a zrcadla, které vám divadlo nastavuje. Ostatně to se nejlépe dočtete v manifestu Divadla APROPO. Soubor Divadla Apropo je z velké části složen ze studentů a absolventů Vyšší odborné školy herecké, Konzervatoře, HAMU a JAMU. Už od samotného počátku je Divadlo APROPO především divadlem autorským, které se však nebrání uvádět i díla více či méně známých autorů, včetně českých premiér. Hrajem v divadlech, kavárnách, ale velice rádi hledáme i pod širým nebem a v ulicích měst zajímavá místa, která svým geniem loci přímo volají po zabydlení divadlem. V druhé dekádě své existence se Divadlo Apropo chce zaměřit především na kabaretní autorskou tvorbu, na divadlo pod širým nebem a na loutkové divadlo pro děti i dospělé. Ostatním možnostem se nebráníme, ale v těchto oborech se cítíme nejvíce svoji. Věříme že v tom, v čem jsme se našli se najdete i vy a nejdeme se společně na obou stranách rampy. 

Vaše Divadlo APROPO

Jánský vršek 8
Praha 1
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: