koncerty festivaly praha
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

úvodní stránka

Koncerty a festivaly v Praze

Pokud rádi chodíte na koncerty, Praha je ideálním místem. Většina koncertů totiž probíhá právě v hlavním městě. Velkou návštěvností se pyšní hudební festivaly v Praze, ale značný zájem je i o filmové festivaly v Praze. 
Kde koncerty v Praze navštívit? Ty největší koncerty v Praze pořádá O2 arena. Můžete tam zajít například na Muse, Jennifer Lopez, Erica Claptona nebo na Pink. Pokud máte rádi vážnější hudbu, budou vás zajímat koncerty Rudolfinum. Často tu vystupuje Česká filharmonie ale září tu také zahraniční hvězdy.

landing_pages/koncerty.jpg
 
Koncerty v Praze ale probíhají také na menších scénách. Světové star potkáte i v SaSaZu, kde se na podzim objeví oblíbení Kosheen nebo v Chapeau Rouge. Pokud máte rádi opravdu komorní koncerty, Praha vám má stále co nabídnout. Navštivte například Vagon, Kain, Sedmičku, či Akropoli.

landing_pages/sasazu.jpg
 
Některé koncerty Praha pořádá zdarma. Zkuste třeba Free Mondays v Roxy nebo klub Vagon. Zkrátka pokud jde o koncerty, Praha nabízí široký program. 
Když si na seznamu koncerty Praha 2012 najdete koncerty Lucerna a objeví se vám třeba Parov Stelar, Tomáš Klus, či Keane. 
Kromě koncertů můžete navštívit také festivaly v Praze. Máte rádi hudební festivaly? Určitě nezapomeňte na United Islands které se konají na pražských ostrovech. Mezi hudební festivaly, které stihnete ještě v roce 2012, patří třeba hudební festival Prague Proms, Radio Wave stimul festival, nebo festival Struny podzimu. 
 

landing_pages/festival.jpg


V létě jsou oblíbené festivaly na hradech. Převážně české skupiny najdete například na Okoři, Točníku, Bezdězu či Švihově. Letos festivaly hrady hostily například Davida Kollera, Chinaski, Ewu Farnou, Mandrage, Monkey Business nebo Sto zvířat.

landing_pages/festival2.jpg
 
Mezi koncerty a festivaly v Praze se řadí určitě i filmové festivaly. V sekci filmové festivaly Praha nabízí též široký program. V hlavním městě je jich bezpočet a většinou je pořádají malá artová kina. Mezi nejnavštěvovanější se řadí určitě lidsko-právní festival Jeden svět, na kinematografii určitých zemí jsou zaměřené například Das FilmFest, festival německy mluvených filmů, La Película, kde se promítají filmy ze Španělska, či Festival francouzského filmu. Asi největší je oblíbený Febio fest, který pojímá snad všechny kategorie.

landing_pages/filmovy_festival.jpg
 
Vybrat si můžete i na CityBee, se serverem pro Pražáky vám jistě žádné koncerty ani festivaly neuniknou. Jaké koncerty Praha dnes pořádá? Zjistěte to hned na stránkách CityBee! …

Zdroj fotek: Česká filharmonie, SaSaZu, United Islands, Festival Hrady, kinoSvětozor 


 

úvodní stránka