kina praha
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

úvodní stránka

Kina

Obyvatelé a návštěvníci Prahy si v hlavním městě mohou vybrat z řady kin, ať už preferují menší nezávislá art kina s útulnými bary nebo rozlehlé multiplexy vonící vynikajícím popcornem. Art kina v Praze nabízejí jedinečné dokumentární i nezávislé filmy z celého světa. Často také pořádají nejrůznější filmové festivaly. Každoročně tak v těchto kinech probíhá například filmový festival Jeden svět věnovaný lidským právům, Dny evropského filmu představující současnou evropskou tvorbu, queer filmový festival Mezipatra uvádějící filmy s lesbickou a gay tématikou a mnoho dalších.

Zajímavým zážitkem jsou také přímé přenosy operních představení z Metropolitní opery v New Yorku. Rozdíl mezi multiplexy a art kiny v Praze nespočívá samozřejmě jen v prostředí, atmosféře a programové nabídce, ale také v cenách vstupenek. Sítě multikin v Praze nabízejí všechny kasovní trháky za trhákové ceny a i popcorn v nich bývá trochu dražší, ale ten kouzelný večer, kdy si film promítaný těmi nejmodernějšími digitálními projektory včetně 3D technologie nebo nově tzv. 4D technologie vychutnáte z úžasně pohodlných sedaček, za to stojí.

landing_pages/3d-kino.jpg
 
Prohlédněte multiplexy a art kina v Praze, které na CityBee všechny najdete. Pak stačí už jen do některého z kinosálů vyrazit. Program kin artových zde naleznete téměř úplný. Program kin komerčních najdete vždy na www stránkách daného kina např. Cinema City, kino Cinestar, kino Flora nebo Pallace cinemas.

landing_pages/multikino.jpg
 
Samostatnou kapitolou jsou letní kina. Například Letní kino Regina a další promítají v létě za minimální vstupné mnoho skvělých filmů. Nabídka letního kina je však omezena většinou na jeden film za večer a účast na plastikových sedačkách je ovlivněna počasím. Když prší, je letní kino prázdné.
Jak program kina a kina v Praze samotná vyhledávat? Nejčastější cestou u komerčních kin jsou přímo stránky multikina. U artových kin se často vyhledává na google výrazy jako: kino aero, kino lucerna, kino atlas nebo jen artová kina v Praze. 

landing_pages/artova-kina.jpg
 
Nyní však můžete hledat dle názvu nebo kategorií přímo na CityBee kde všechna tyto kina a jejich promítané filmy najdete.
Na pražském Smíchově naleznete hned dva velké multiplexy vedle sebe. V obchodním centru můžete navštívit Cinemacity, které si pyšní nejrozšířenější nabídkou poboček a skoro hned naproti leží Cinestar, kde se každoročně pořádá známý filmový festival Febiofest. Program Febiofestu zahrnuje filmy všech délek, žánrů a formátů a přináší domácímu publiku to nejlepší z posledního roku včetně distribučních premiér, retrospektiv a profilů. Objevuje také nová teritoria a neznámé filmaře, přináší sekci věnovanou gay a lesbickým filmům, dětským snímkům a také experimentálnímu filmu.

landing_pages/filmove-festivaly.jpg
 
Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a slavným hostům, přitahuje festival každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií.

Zdroj fotek: Metropolitní opera New York, cinestar, kinoSvětozor, FebioFest
 

úvodní stránka