Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Věnečky Janeček

Praha 1, Pštrossova 23, 11000

zpět na výpis
Tip
Věnečky Janeček

Bůh stvořil Věnečky, ďábel namíchal krém a zakoupit je můžete v našem věnečkovém butiku.

Telefon:777 083 218
Kategorie: gastro|cukrárny a lahůdky

Když Roman Janeček, který zdědil cukrářské geny po své prababičce, s věnečky začínal, pekl je v klasické velikosti. Záhy však začal s jejich rozměry experimentovat a zjistil, že „jednohubková“ varianta je na konzumaci mnohem příjemnější. Tak se zrodily Věnečky Janeček, mini verze tradičního dezertu v moderní odlehčené podobě. 

„Současný trend velí méně cukru, čímž se řídím i já. Mým záměrem bylo vytvořit kontrast ke stále převládajícím těžkým dortům a zákuskům, které jsou běžně k dostání. Věnečky Janeček jsou polosladké s odlehčeným krémem. Z klasického dezertu se tak stalo lehké políbení na dobrou noc, kterého se člověk nepřejí,“ vysvětluje Roman Janeček.  

V současnosti vznikají Věnečky Janeček ve třech sladkých příchutích: máslový krém s koňakem, čokoládový s rumem a pistáciový. Loni během vánočního období přibyla ještě limitovaná kokosová verze, sezónní příchutě plánuje Janeček i nadále. Vedle sladkých věnečků nabízí Janeček také slanou variantu s uzeným lososem a koprem. Aktuálně chystá další slanou příchuť, finální kombinaci si ovšem zatím nechává pro sebe. 

Designová džungle

Se zvyšující poptávkou se vlastní provozovna s cukrářským zázemím na nejvyšší úrovni stala nutností. Cit pro estetiku, který Roman Janeček získal během svého působení v buticích v Pařížské, promítl do designu Boutique Věnečky Janeček, jehož interiér sám navrhoval. Inspirací mu byl londýnský Sketch Bar a styl art deco. 

„Betonových podhledů a tlumených barev již bylo dost. Proto interiéru vévodí smaragdově zelené stěny s velkoformátovou tapetou džungle, před níž se vyjímá lustr s papoušky. Celý prostor prosvětluje podlaha v dekoru bílého mramoru, podsvětlený pult z bílého corianu a zlaté prvky,” představuje Janeček Boutique.

Oproti klasickým cukrárnám nenabízí podnik běžné posezení, vyjma dvou křesel. Prostor je koncipován jako showroom s důrazem na produkt – věneček. Pozornost však upoutá i sklářské umění Františka Jungvirta, se kterým Roman Janeček navázal spolupráci. Vzniklo tak atraktivní propojení sklářského umění a cukrařiny.

Otevírací doba

PO - PÁ: 11:00 - 18:00

SO: pouze výdej objednávek

NE: pouze výdej objednávek

Pštrossova 23
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: