Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Kuchyň

Praha 1, Hradčanské náměstí 1, 110 00

zpět na výpis
Tip
 
Kuchyň

Na Pražském hradě, v Salmovském paláci Národní galerie Praha, se otevírá Kuchyň.

Kategorie: gastro|restaurace

Na Pražském hradě, v Salmovském paláci Národní galerie Praha, se otevírá Kuchyň. Šéfkuchař Marek Janouch v ní vaří česká jídla inspirovaná šlechtickou kuchyní a hosty vybízí, aby zbystřili smysly. Co je dnes dobrého? U plotny s hrnci nadzvedněte pokličku, přivoňte si a podívejte se, co je navařeno. K obědům a večeřím o několika chodech, hotovce dne a pečlivě ošetřenému pivu podle výčepních z Lokálu se na terase podává impozantní výhled na celou Prahu.
 
„Vycházíme z receptů a postupů starých kuchařských knih, podle kterých se vařilo v palácové kuchyni už od 16. století. Nabídneme pečenou drůbež, masa upravená v celku, zvěřinu, omáčky a tradiční i pozapomenuté přílohy,“ přibližuje kuchyni Marek Janouch, který doposud šéfoval kuchařům v restauracích Lokál.
 
Do Kuchyně na Hradě mohou hosté přicházet od oběda až do pozdních nočních hodin a užít si tak noční výhled na Prahu.
 
„Jsme přesvědčení o tom, že se na Pražský hrad může vrátit podnik pro Čechy. Chceme hostit rodiny s dětmi i výletníky zvyklé na vysoký standard. Čtvrtě, jako jsou Holešovice nebo Karlín, už procházejí svou malou gastronomickou revolucí – a totéž si zaslouží i okolí Pražského hradu,“ myslí si spolumajitel podniků Ambiente Tomáš Karpíšek.
 
Podobu interiéru svěřil architektce Tereze Froňkové. „Kuchyni dominuje sporák, protože jídlo se tu prezentuje vůní a vizuálně. K tomu jsme přidali jen stoly, skříň a židle – prvky, které se objevovaly v šlechtických kuchyních napříč Evropou. Host se tak ocitá přímo ve středu dění,“ popisuje architektka.
 
České jídlo v neotřelém pojetí oceňuje i Národní galerie. Pro Salmovský palác momentálně připravuje programovou řadu expozic věnovaných světovému modernímu a současnému umění v kontextu s tvorbou předních českých autorů: „Naším dlouhodobým cílem je zdokonalovat návštěvnický servis a kvalitní gastronomie je bezesporu jednou z cest. Česká Kuchyň do Národní galerie na Hradčanském náměstí skvěle pasuje,“ říká generální ředitel NGP Jiří Fajt.
 
Každý den jiná jídla, pára nad hrncem, prožitek tady a teď i obyčejné kuchyňské hodiny byly inspirací Martina Váchy ze Studia Najbrt při tvorbě vizuální identity. Logo v podobě kuchyňských hodin s příbory místo ručiček má přes den červenou vteřinovou ručičkou a v noci se mění na žlutou

Hradčanské náměstí 1
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Každý den je dobrou záminkou pro trochu té zelené terapie. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kam vyrazit za zelení. Pokud jste pražští, budete je mít na dosah ruky.

Doporučujeme vyzkoušet: