Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Vytetuj si Prahu na tělo, aneb 5 cool tattoo

zábava | 2. 10. 2012

Praha je věčná a také mnohokrát zvěčněná. A to nejen na fotkách nebo obrazech, ale na kůži konkrétních lidí. Zeptali jsme se majitele Tribo salónů Michala Burdy, čím je Praha pro její obyvatele nebo návštěvníky tak významná, že ji chtějí mít jednou provždy neustále s sebou v podobě tetování. "Typická turistická místa v Praze frčí spíše u cizinců," říká Michal.

Připravily: Karolina Hynková a Eva Samšuková
Foto: Archiv, Tribo

Malý státní znak - tedy dvouocasého lva ve skoku - si Irena nechala na záda vytetovat, protože je vlastenka: "Když někde cestuji, stýská se mi teď po Čechách ještě víc."
[tribo5.jpg]


[tribo3.jpg]Dozvíte se od klientů, co je vede k tetování s motivem Prahy?
Motivy Prahy si nechávají dost často cizinci a sběratelé tetování vytetovat jako upomínku na svůj výlet. Bývají to často klasické pražské turistické motivy jako orloj, golem, Kafka, dvouocasý lev, secesní motivy od Muchy nebo třeba gotická okna z Katedrály sv. Víta, ale klidně taky půllitr.

Češi (Pražáci) si tetování s motivem hlavního města dělat nedávají?
Ale jo. Domácí klientelu k tomu vede většinou hrdost na své město nebo čtvrť, a to se mi zase vybavují věci jako Petřínská rozhledna, Žižkovská věž nebo taky tramvaj č. 9.
 

Poznáváte Prahu?
Tribo.jpg

Tribo2.jpg

Takže to jsou spíše reálné než abstraktní výjevy?
Ztvárnění je různé. Přes jednoduché linky po barevný old school až abstrakci.

Je nějaký pražský motiv, který si lidé nechávají často vytetovat?
To ani ne. Záleží vždycky na zákazníkovi. Stejně tak se liší i místa, kam motivy tetujeme. 

tribo4.jpg 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!