Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Přehled pražských čajoven, kde se krásně zahřejete

gastro | 25. 12. 2014

Pochmurné počasí nás vybízí k tomu zalézt do postele a do května nevystrčit nos. Petra ze školy vaření Chefparade pro vás našla jinou alternativu. Popadněte kamarády nebo knížku a vypravte se za šálkem lahodného horkého čaje.

caje-uvodni.jpg
 


Zajímá vás, do jakých jiných čajoven se můžete v Praze vypravit? Přečtěte si druhou část článku v novém magazínu Chefparade.Peklo, nebe, ráj
To jsou ukrytá místa pro dvojice, sezení na polštářích, prostorné sedačky i plochy pro deskové hry, kvízové večery a Pekelné večery s vodními dýmkami za polovic. Protože stále rostl zájem o čajové studené nápoje, rozšířili nabídku o další míchané nápoje. Za krátkou dobu se bezkonkurenčně stalo hitem Bubble tea a Matcha drinky. 

 

Čajový bar Peklo, Nebe, Ráj

Pekelná čajovna...

[album/News_Model_News/830/peklo_nebe_raj.jpg]
 

Květinová čajovna
Jedná se o čajovnu v centru Prahy obklopenou zelení. Posedět můžete uvnitř, v létě i na zahrádce a pochutnat si na široké nabídce čajů i ostatních nápojů za velmi příznivé ceny. Nabízí velký výběr tabáků do vodní dýmky a ochutnat můžete i ledové čaje, čerstvou zázvorovou limonádu, karkade nebo výbornou kávu.

 

Květinová čajovna

Čajovna v centru Prahy obklopená zelení....

album/News_Model_News/830/kvetinova_cajovna.jpg
 

Břevnovská čajovna
Najdete zde klasiku, čaje jako indický Masala chai, turecké Rize či marocký čaj s mátou "Tuareg". Dále proslulé čaje z Darjeelingu, Sikkimu a Nepálu s nezaměnitelnou chutí, proměňující se podle období sklizně. Většinou zpracované jako černý čaj. Čaje z této oblasti částečně přímo dováží od jednotlivých zahrad či drobných farmářů.

 

Břevnovská čajovna

Čajovna na Břevnově pod Strahovským kopcem....

album/News_Model_News/830/caj.jpg
 

Koke Iwa Chashitsu
Návštěvníkům a hostům nabízí vedle široké nabídky prvotřídních zelených sypaných čajů výhradně japonské provenience i nevšední příležitost ochutnat kvalitní japonský šlehaný čaj, který je přímo před hosty připravován po staletí kultivovaným obřadem ča no ju. Autentické prostory čajovny Mechová skála a kvalitní a znalá obsluha spolu vytvářejí nevšední atmosféru země Vycházejícího slunce přímo uprostřed evropského velkoměsta. V čajovně si lze na japonských rohožích posedět u šálku čaje v meditaci nebo s přáteli, přičemž Vás dle zájmu rádi zasvětí do tajů japonské kultury, nuancí etikety, krás čajového obřadu a jeho historie. 

 

Koke Iwa Chashitsu

Čajovna v srdci Prahy....

album/News_Model_News/830/koke_iwa.jpg
 

Čajovna Dharmasala
Tibetská čajovna, která vznikla v srdci Karlína je unikátním spojením kultury Himalájí a čaje. Kromě šálku teplého nápoje si tu v poledne můžete dát veganský oběd nebo si odnést čaje v místního obchůdku.

 

Čajovna Dharmasala

Tibetská čajovna Dharmasala: unikátní spojení kultury Himalájí a čaje....

album/News_Model_News/830/dharma.jpg
 

Čajovna Ve věži
V novogotické vodárenské věži na Letné najdete příjemné místo na posezení, ve společnosti dobrého čaje. Nabízejí zde přes 80 druhů, půjčit si tu můžete i knihu nebo stolní hry.

 

Čajovna Ve věži

Prožívejte plně každičký okamžik svého života a buďte plní čaje a lásky....

album/News_Model_News/830/vez.jpg

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!