Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Kolik kanceláří máš, tolikrát jsi člověkem

poznání | 13. 11. 2014

Práce na vlastním projektu je snem mnoha lidí. Stejně tak možnost trávit pracovní dobu mimo kancelář. Pokud vás ale neustálý home office či práce po kavárnách přivádí k šílenství, je čas na změnu! Popadněte notebook a vydejte se do některého z coworkingových center. V nich můžete nejen nerušeně pracovat, ale také se vzdělávat, rozvíjet a poznávat nové lidi.

Připravily: Petra Müllerová, Petra Šarešová
Foto: archiv podniků

album/News_Model_News/813/aaaa.jpg
 

Ptáte se, co je coworking? V doslovném překladu spolupráce. Jedná se o sdílený pracovní prostor, nejčastěji pro lidi na volné noze. Takové místo oproti práci z domova udrží váš denní rytmus, podporuje kreativitu a často vytváří komunity profesionálů z podobného či doplňujícího se oboru. Pro jednotlivé členy vyjde levněji než vlastní kancelář. 

[reklama2/rline.jpg]

[reklama2/rline2.jpg]

My jsme se zaměřily na pět coworkingových center, do nichž můžete vyrazit třeba jen na pár hodin. 
 

Baby office: práce pro rodiče, zábava pro děti

+ Součástí prostorů Baby office je miniškolka, v níž se postarají o vaše děti už od šesti měsíců, a to v individuálním režimu. O děti od 1,5 roku je pečováno v kolektivu. Všechny malé nezbedníky je však třeba den dopředu přihlásit.

+ Baby office stále disponuje volnými místy, neboť se v září přesunulo do větších prostor v areálu Business centra Zálesí naproti Krčské nemocnici.

+ Novinkou jsou pondělní networkingové snídaně - pokaždé na jiné téma, ale vždy s odborníky na věc. Vydat se můžete třeba 24. listopadu na Networkingové pondělí na téma ochranné známky nebo 8. prosince Networkingové pondělí s Mámami.

Nejkratší pracovní jednotka: Od 42 Kč/hodina (v ceně je židle a stůl, připojení k internetu, kohoutková voda, služby recepce i využití kuchyňky)
Služby: tisk za poplatek 2 Kč/stránka, zapůjčení notebooku 50 Kč/den, káva, čaj a další občerstvení k zakoupení na recepci, pronájem vlastní kanceláře, zasedací místnosti
Typičtí klienti: rodiče-podnikatelé; ti, kterým zaměstnavatel umožňuje home office; bezdětní na začátku podnikání

 

Baby Office

Kurzy osobního rozvoje, vzdělávání pro děti i pro dospělé, akce pro rodiny s dětmi,...album/News_Model_News/813/babyoffice.jpg

 

Era svět plný skvělých akcí

+ V Era světě je velký zájem o přednášky, výstavy, diskuse a další zajímavé akce. To s sebou nese i nevýhodu - najde se jen velmi malý prostor, kdy mohou návštěvníci využívat první patro jako coworkingové centrum. Nic se však neděje, jako místo pro práci můžete využít místní kavárnu v přízemí, která disponuje velkým množstvím zásuvek pro váš notebook.

+ V listopadu Era svět slaví 2. narozeniny a chystá pro návštěvníky překvapení. Kromě toho pořádá adventní program Nenechte Ježíška ve štychu, kde si můžete vyrobit originální dárky pro vaše blízké, navštívit divadelní představení a nejen to. V pátek se chystá oblíbená akce Snídejte šampaňské, tentokrát s Petrem Formanem a Jiřím Sulženkem, kteří jsou součástí realizačního týmu projektu Plzeň 2015.

+ Era svět se nachází v centru města hned vedle Václavského náměstí.

Nejkratší pracovní jednotka: 25 Kč/hodina (v ceně je zahrnuto pracovní místo, wifi, voda, služby recepce, zapůjčení tabletu)
Služby: kancelářské služby (tisk, kopírování, apod.), občerstvení na kavárně
Typičtí klienti: Přímo kolem coworkingu zde nevzniká komunita, ale na pořádaných seminářích a při jiných aktivitách se potkávají lidé podobného zaměření a mohou se tak seznámit a pomáhat si.

 

ČSOB Inspirace

Unikátní prostor, v němž se setkávají úspěšné a tvrořivé osobnosti i ti, kteří se...

album/News_Model_News/813/Era.jpg
 

Do Hubu nejen v Praze    

 + Komunita členů Hubu je velmi pestrá a je složena z profesionálů ve svém oboru (nejčastěji IT, marketing a media, právo, vzdělávání, grafika a poradenství). Hub nabízí individuální propojení skrze Hubí hostitele, kteří se o Hub starají, členy znají a dokážou vždy doporučit vhodný kontakt, ať už pro jednorázovou konzultaci či dlouhodobější spolupráci. Samozřejmostí jsou také členské akce i akce pro veřejnost. Třeba 19. listopadu je na programu kurz Schopnosti prezentace, 28. listopadu se bude konat Nudná konference.

+ Hub se zaměřuje na podporu společensky prospěšného podnikání, a to zejména prostřednictvím akceleračních programů Social Impact Award, Laboratoř Nadace Vodafone a skrze individuální podporu. 

+ Nové Huby vznikají v Brně a Ostravě, v Praze byly prostory rozšířeny o 500m². V nových prostorách najdete kanceláře, fixní pracovní místa, lounge, zasedačky a malou konferenční místnost.

Nejkratší pracovní jednotka: 5 hodin/měsíc za 300 Kč (v ceně wifi, využití dvou barů, lounge, terasy, knihovny, účast na akcích zdarma)
Služby: dva open space, 23 fixních pracovních míst, 22 kanceláří pro firmy, 2 lounge na schůzky s návštěvami, 6 zasedacích místností, terasa, relaxační zóna, 2 samoobslužné bary s nápoji a drobným občerstvením, lednice, mikrovlnka, knihovna,  23 fixních pracovních míst
Typičtí klienti: Hub využívají hlavně jednotlivci  - freelanceři, kteří potřebují plně vybavené zázemí pro práci, chtějí posunout své podnikání kupředu nebo získat cenné kontakty, obchodní partnery a přátele.

 

Impact Hub Praha

Pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání....

album/News_Model_News/813/Hub_openspace.jpg
 

IT/business v Node5

+ Lidé v Node5 tvoří jedinečnou komunitu zaměřenou na startupy a IT/business s přesahem mimo Českou republiku. Centrum plánuje pro své členy různé akce, které jsou pro ně oborově atraktivní, například 16. listopadu se koná Tech Open Day.

+ Tým Node5 v čele s Lukášem Hudečkem, spoluzakladatelem akcelerátoru Startupyard, vytváří ojedinělé coworkingové prostředí svým alternativním a nekonvenčním přístupem k práci i ke svým členům, i proto si všichni v Node5 zásadně tykají.

+ Prostory Node5 na pražském Smíchově doplňuje self-service bar, kde najdete kvalitní kávovar, spoustu druhů studených nápojů a výběr z dobrůtek na snídaně, obědy a snacky.

Nejkratší pracovní jednotka: od 150 Kč/den (v ceně wifi, voda)
Služby: plně vybavená kuchyň, kompletní sociální zařízení včetně sprchy, 2 zasedací místnosti, tzv. media room (možnost natáčet rozhovory, produktové video, fotit týmové fotky, apod.), bar, podpora a poradenství členům 
Typičtí klienti: Drtivá většina projektů v N5 se zabývá tvorbou internetových služeb/produktů nebo mobilních aplikací. Dále tu najdete freelancery kolem tohoto oboru, tedy programátory, grafiky, kodéry i celé vývojářské týmy. 

 

Node5

Jsme kreativní pracovní prostor, inkubátor a akcelerační program pro technologické...

album/News_Model_News/813/IMG_8990.jpg
 

Klidná Pracovna s domácími dobrotami

+ Pracovna nabízí možnost volného pohybu mezi prostorem sdílené kanceláře a kavárnou, v níž je možné objednat si čerstvě upečený koláč, polévku, domácí chleba, kafe v biokvalitě, pivo či domácí limonádu.

+ Prostor je oproti jiným coworkingovým centrům klidný a umožňuje plně se soustředit na práci. Kromě toho je pěkný a estetický, se stoly ze dřeva.

+ Pracovna plánuje několik předvánočních akcí. Jednou z nich je Loris Xmass Party - turnaj v deskové hře Malaca a prodej her nezávislých vývojářů. Další pak Velká žranice, která by měla příchozím přinést inspiraci pro sváteční tabuli.

Nejkratší pracovní jednotka: 40 Kč/hodina (v ceně je wifi, voda, vstup na pořádané akce)
Služby: kavárna, možnost pronájmu zasedací místnosti
Typičtí klienti: Ti, kteří oceňují klidné, tiché a zároveň pěkné prostředí

 

Pracovna

...

album/News_Model_News/813/pracovna.jpg
 

+ nové centrum IN-SPIRO

Cílem nového coworkingového centra IN-SPIRO je sdružovat a inspirovat všechny lidi, kteří chtějí udělat svět lepším místem. Lidi, kteří se nebojí tvrdě pracovat, plnit si sny i relaxovat a to vše tak, aby zachovali modrou planetu pro další generace.

 

In-spiro

Coworkingové centrum....


album/News_Model_News/813/inspiro.jpg


Mapa pražských coworkingových center

přehled článků

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!