Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální informace o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Prague Burlesque: Nezbedná show rozkoše a luxusu

zábava | 9. 10. 2014

Kulturní prostor Royal na Vinohradské nastražil na Pražany nevinně hříšnou past. V kulisách spořádané a šarmantní První republiky vám totiž každý pátek bude opíjet smysly. Šampaňským a ženami.

Text: Tereza Báčová
Foto: Tereza Báčová, Alžběta Jungrová

album/News_Model_News/784/burleskafotoAlzbetaJungrova.jpg
 

Představte si, že je pátek večer. Muži dravci právě skončili své obchody. Potřebují povolit nejen knoflíček u košile, ale i mysl. Unavení se v podmanivém přítmí svých obýváků zapasují do elegantních ušáků a pracovní napětí si od služebné nechávají tišit vychlazeným šampaňským. Z gramofonu tlumeně a bez spěchu podupává jazz. Po čtvrté sklence muž klimbá. Upadá do snu a vzápětí se dívá na svůdnou barevnou show pro uzavřenou společnost. V pohodlí svého křesla, s rozostřeným viděním, odpočívá v obýváku svých představ – v obýváku rozkoše a luxusu.
 

album/News_Model_News/784/burleska2.jpg


Přesně tak se budete cítit na novém představení Prague Burlesque, které bude k vidění každý pátek v prvorepublikovém kulturním prostoru Royal na Vinohradské. V sále vás svede atmosféra přepychu pražské smetánky zlatých dvacátých. V tlumeném světle si přiťukáváte těžkými skleničkami z broušeného skla a rychle si přivyknete, že stačí jen gesto a úslužní číšníci nelení nosit k vašemu stolku další a další bublinky. Dopředu počítejte, že tento požitkářský styl je součástí programu – a odloží start představení o dobrou hodinku. Teprve pak máte tu potřebnou burleskní náladu. Uvolněnou, nepřesnou, nenáročnou. Takže když frajerský průvodce večerem Sonny Vargas odstartuje větou "Holky vás teď potřebujou slyšet", publikum pomůže a bez zábran začne uvolňovat své vášně nahlas. Hranice mezi hledištěm a jevištěm tu není. Jste v lačné aréně. 

album/News_Model_News/784/Foto4.jpg album/News_Model_News/784/Foto5.jpg


Pak už čeká svižná jízda lechtivým a parodickým blouzněním – tu jsou divy mrštnými policistkami v New Yorku, tu křehoučkými gejšami, nechybí ale ani scéna, kdy jeptišky nezbedně stepují na patnácticentimetrových jehlách nebo obtloustlá domina nezručně krotí dva hopsající lvíky ve velké ptačí kleci. Vše se vám před očima plete a nic se vám nevede chápat. Jste si jistí jenom motivem svlékací provokace, na které stojí každá ze zhruba patnácti jednotlivých scén. A také tím, že vám to vlastně nevadí a tímhle koketním odpočinkem se bavíte.Určitě se připravte, že aplaus tu může vyvolat lacinost i nedokonalost. Cení se tak třeba každé kilo kolem pasu navíc. S napětím čekáte, kdy z nainstalované houpačky neobratná tanečnice poupadne. Nahotinkám moc držíte při vrávorání na podpatcích palce. A když se při erotickém svlékání punčošky punčoška zadrhne tak, že už jste zase v lehkém varu z toho, kdy silonka asi tak pošle dotyčnou dívku k zemi, jste nakonec rádi, že v poslední chvíli najde cíp opony. Pak už záleží na gustu (a hladince) každého, jestli ocení, že na scéně ten večer o pusinku návodně zavadí ledascos – mikrofon, prsty, policejní pendreky.

 

Prague Burlesque Royal

ROYAL

10.10. 21:00


Stejně jako utahaní muži z úvodu, kteří ještě teď sní ve svém ušáku, budete trochu opilí. Na rozdíl od nich ale s Prague Burlesque tenhle bláznivý sen můžete zažít skutečně. Jen podotýkám, že je potřeba jedné věci. Plnější peněženky. Budete ji potřebovat na dostatečné množství šampaňského, které vás večer zbaví zbytečných intelektuálních nároků.

album/News_Model_News/784/dalsi.jpg


 

Perličky ze zákulisí...

vcela%287%29.jpgBěhem představení se na pódiu střídají tři burleskní tanečnice - Miss Cool Cat, Angelina Angelic a Lady Mousellyca. Sekunduje jim zpěvák a moderátor Sonny Vargas a jeho doprovodné tanečnice (amazonky, jeptišky, tygřice). 
vcela%288%29.jpgPražská burleska funguje od roku 2007, vystřídala se v ní spousta umělkyň – většinou kamarádky, příbuzné nebo fanynky žánru.
vcela%289%29.jpgPředstavení v Royalu se nacvičovalo zhruba týden. Ensemble má ale za sebou už desítky vystoupení na firemních akcích a dva roky v Bar and Books na Vinohradech.
vcela%2810%29.jpgKaždá z tanečnic má obvykle svého dvorního návrháře, který se jí stará o kostýmy. Dámy si je ale platí samy, investujou tudíž do nich nemalou část svého výdělku.
vcela%2811%29.jpgNejvětší problém u Prague Burlesque Royal nastal s financováním představení. České značky nejsou s tímto formátem obeznámeny a nechtějí jej sponzorovat. V zahraničí mají tyto akce prestiž, proto se o ně sponzoři perou. 

 

ROYAL

...

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!