Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

​Pět ultramejdanů, kde důstojně zakončíte pražský léto

doporučujeme | 4. 8. 2014

Stará dobrá pravda praví, že optimista vidí sklenici poloplnou. No a nějak podobně bychom se v týhle době měli snažit vidět i to naše město stověžatý. Jasně, půlka kámošů si sice válí šunky na pláži, ale to ještě neznamená, že by tady měla bejt nuda, to teda ne! V srpnu se zkusíme rozvášnit třeba na žižkovskym tangu anebo si naordinovat pořádnou hudební meducínku v našem oblíbenym Neustadtu. Tak dem na to!

Text: Mariana Kopecká

petrSalaba.jpg
Prague Pride, Foto: Petr Salaba


%C4%8D%C3%ADsla/green-01.jpgGary Wilson and The Blind Dates 
Bizarní podivín, kterej udělal díru do světa v sedmdesátkách, pak se na dlouhý roky odmlčel a comeback udělal až na začátku novýho miléna, nás přijede oblažit do nedávno otevřenýho doupěte v Holešovicích - Podniku! Sice bych vám ráda nějak pseudoznalecky popsala, jakýmu žánru se tenhle pán se srandovníma brejlema a něčím mezi slipama a toaletním papírem na hlavě věnuje, ale přeci jen bude lepší, když si to poslechnete sami…


 

%C4%8D%C3%ADsla/red-02.jpgMedicine Party, Ex Kožba
…No snad jste si nemysleli, že tentokrát bude tenhle podnik na Karláku v mym výčtu toho nejlepšího chybět! Kdepak, s radostí vám totiž chci oznámit, že tady už za pár dní hned několik peckovejch DJs naservíruje pořádnou meducínu všem znuděnejm Pražákům. Kromě Kožby tady nebude chybět ani Trevor Linde nebo DJ nisciv a tak se nelze obávat, že to nebude velký jako vždy…

 

MEDICINE PARTY...EX KOŽBA

Café Neustadt

09.08. 22:00


%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgPrague Pride Village: Identita ve městě 
Jupíjou, Prague Pride se po roce zase vrací do pražskejch ulic! Premiérově pak zavítá do mýho oblíbenýho malostranskýho podniku "tam, kde se krmí labutě" Containallu. Během pěti večerů tady můžete s kámošema popíjet drink na střeše týhle výčepny a zároveň skouknout hned několik moc krásnejch filmů s queer tématikou. Bude to rozhodně duhovej zážitek!

 

Prague Pride Village

Containall

11.08. - 15.08.


 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-04.jpgDvorek žije pošesté
V Kině Aero se nejenom dobře kouká na dobrý filmy, ale taky se tam dobře pije a letošní léto navíc i tančí! Rozvlnit boky v rytmu argentinskýho tanga můžete tentokrát za doprovodu jedný z nejvýraznějších tango kapel u nás Sin Rumbo. A kdybyste se ze začátku přece jenom trošku styděli, můžete do sebe hodit pár skleniček argentinskýho červnenýho a pak už to určitě pude samo, slibuju!

 

Dvorek žije pošesté | Tango

Kino Aero

15.08. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-05.jpgCity Surfer 7th Anniversary
Zdá se to neuvěřitelný, ale je to tak – parta City Surfer už naši pražskou scénu oblažuje celejch dlouhejch sedm let! No a rozhodla se to oslavit kde jinde než ve svým milovaným MeetFactory, stylově vzadu na dvorku. Popřeje jí třeba diskžokej Mutuju, techno-breakoví Fremeni no a chybět samozřejmě nesmí ani producentka Ticho de Beige. Další pecky si surfeři nechávaj jako překvápko, tak je dál bedlivě sledujte!

 

CITY SURFER 7th ANNIVERSARY

MeetFactory

22.08. 21:00[MarianaKopecka%289%29.jpg]
 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!