Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

KafKABARET: Přijďte oslavit úmrtí Franze Kafky

kultura | 27. 5. 2014

Stejně jako byl absurdní životní osud spisovatele Franze Kafky, bude netradiční i jeho “umřeninová” oslava. Dvě vstupenky na ní si můžete vysoutěžit díky Citybee - čtěte dále!

Text: Lukáš Rozmajzl

[kafka%281%29.jpg]


V úterý 3. června tomu bude přesně 90 let, co svět opustil pražský, leč německy píšící spisovatel Franz Kafka, kterému Praha vděčí za své kouzlo. Umělecký soubor Sektor pro hosty se rozhodl toto výročí připomenout netradiční inscenací nazvanou KafKABARET. "Inscenace inspirovaná Kafkovým životem a dílem se ponese v duchu německého meziválečného kabaretu a bude groteskní oslavou s podtitulem Happy Deathday, Dear Franzi," popisují organizátoři akce.

Toto unikátní představení má naplánováno pouze pět repríz v českém jazyce (od 29. května do 2. června, vždy od 19 hodin) a devětkrát se bude hrát v anglickém provedení (od 4. do 12. června). Vstupenky koupíte na webu či v knihkupectví Společnosti Franze Kafky.

"Nahlížet na Kafku skrze humor a nadsázku je originální, tradicí nezatížená cesta, která může tohoto existenciálního autora přiblížit mnoha novým čtenářům," říká Markéta Mališová, ředitelka Společnosti Franze Kafky, kde bude představení uváděno.

 

Společnost Franze Kafky

Cíl: přispět k oživení tradic, z nichž vzešel unikátní fenomén tzv. pražské německé...


 

SOUTĚŽ - Chcete vyhrát vstupenky na KafKABARET? 
Napište krátkou báseň (stačí čtyři řádky), která bude obsahovat alespoň jedno z těchto slov: Kafka, Zámek, Proces, Brouk. Své výtvory vložte jako komentář pod TUTO fotku na našem Facebooku. Který příspěvek bude mít ve středu 28. května 23:59 hod. nejvíce hodnocení "To se mi líbí", ten vyhrává dvě volné vstupenky na představení KafKABARET hrané ve čtvrtek 29. května.

Výhra: dvě vstupenky na KafKABARET
Kdy: čtvrtek 29. května 2014
Kde: Společnost Franze Kafka, Široká ulice 14, Praha 1
 

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!