Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 tohoto týdne: Pivo na Náplavce, tetování a Chef Time Fest

doporučujeme | 25. 5. 2014

Přinášíme vám výběr nejzajímavějších akcí, které prozáří tento pracovní týden!

[tetovani.jpg]
Foto: Moni F Tattoo

 

Po celý týden
Do světa romské kultury proniknete na festivalu Khamoro. Kromě spousty romské hudby z nejrůznějších koutů Evropy čekejte taneční workshopy, výstavy, divadlo i vyprávění starých Romů.

 

Khamoro 2014

Občanské sdružení SLOVO 21

25.05. - 31.05.

Díky Chef Time Festu se sejdou naši nejlepší kuchaři v Praze. Kromě oblíbeného chef's table (tedy pětichodového menu od pěti různých šéfkuchařů) se chystá souboj vinařství Česko versus Slovensko, cesta po Asii, finger food s výhledem, BBQ i ochutnávky vína.

 

Chef Time Fest

AvantGarde

26.05. - 08.06.

Přesně měsíc potrvá mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha. Ujít si nenechte belgický soubor les ballets C de la B, představení Partituur nebo nebo zlatý hřeb festivalu - vystoupení kanadské Compagnie Marie Chouinard.   

 

Tanec Praha 2014

Tanec Praha o. s.

26.05. - 26.06.


 Úterý 27. 5.
Snímky z oblasti Beneluxu (Belgie, Nizozemí a Lucemburska) budou k vidění v Kině Lucerna. Hitem bude osudové bluegrassové melodrama Broken Circle Breakdown (nominace na Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film) i mysteriózní a v Cannes bodující Borgman Alexe van Varmerdama.  

 

CineBenelux 2014

Kino Lucerna

27.05. - 31.05.


 

Středa 28. 5.
Divadlo v Dlouhé bude opět patřit dětem a teenagerům. Divadelní přehlídka mimopražských inscenací pro děti, mládež i celé rodiny letos nabídne devět představení šesti souborů i výstavu, soutěže, prohlídky zákulisí, jarmark a tvůrčí dílny.

 

Dítě v Dlouhé 2014

Divadlo v Dlouhé

28.05. - 01.06.


 

Pátek 30. 5.
Pátečním hostem talk show v Era světě bude "vesmírný architekt" Ondřej Doule, který se zabývá projekty vesmírných lodí a základen na jiných planetách a který spolupracoval s NASA na projektu Mars Base 10 (trvalá základna pro deset astronautů na Marsu). Snídejte šampaňské ve hvězdách!

 

Snídejte šampaňské s Ondřejem Doulem

ČSOB Inspirace

30.05. 10:00

Více než 100 speciálů od 45 českých malých pivovarů a minipivovarů můžete v pátek a sobotu ochutnat na Náplavce. Těšte se taky na pivní gastronomii (šťavnaté hamburgery, grilované ryby, klobásky nebo chléb se syrečkovou pomazánkou), kapely a DJ's i pivní blešák.

 

Pivo na Náplavce 2014

Farmářské tržiště - Náplavka

30.05. - 31.05.

Myslíte si, že tetování je umění a ne výsada kriminálníků? Pak byste měli zamířit na International Tattoo Convention Prague na Výstaviště. Mimo tetovací soutěže vás jistě přivábí vystoupení kapel jako Eddie Stoilow nebo P.S.H.

 

International Tattoo Convention Prague 2014

Výstaviště Praha

30.05. - 01.06.


 

Podniky
Toužíte v těchto horkých dnech po pořádné zmrzlině? Zajděte do Angelata v Rytířské. Objednat si můžete tradiční příchutě a tento týden třeba i rebarborovou zmrzlinu!

 

Angelato - Můstek

Italská zmrzlina sametové struktury a andělské chuti ve Vás okamžitě vyvolá pocit...

Víte, kde seženete výrobky z prosluněné Dalmácie? Přeci v novém obchodě Peronospora blues. Je libo víno, čokoládu, marmelády, likéry, umění, koření, hudbu, ovoce, bylinky, ryby, oleje, vše domácí výroby?

 

Peronospora blues

To nejlepší z Dalmácie.... 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!