Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 nejnebezpečnějších pražských ulic, kde vás čeká jenom strach a zločin

poznání | 11. 9. 2012

Co si takhle vyrazit na procházku noční Prahou a vynechat osvědčený Čárls bridž, Prág kásl nebo Smól taun? Správný pražák by měl znát i tu temnější stranu svého hůdu. Pojďme se tedy podívat tam, kam bychom poslali turisty, kteří se nebojí o své cennosti a vyhledávají dobrodružství.

Napsala: Dominika Jelínková
Foto: Kuba Plíhal

[IMGP5670_ok.jpg]

Pokud je člověk otrlejší nátury a nebojí se něco zažít, určitě neměl minout místo, kde se s oblibou setkávají feťáci a žijí pospolu v míru s tamními bezdomovci. Místo, které si svým špinavým kouzlem zadá s málokterým jiným koutem Prahy. 

“Kde to máš, tys to ztratil?!” řve zjizvený týpek, kterému by člověk tipnul něco mezi 18–45 lety, obličej rozškrábaný do krve, a neustále si popotahuje kalhoty. Jeho přítelkyně na tom není o moc lépe. Konverzace o dávce se dá bez úhony vyposlehnout, pokud se na vás tyhle typy ze záhadného důvodu nezaměří a nezačnou po vás švihat roztěkanými pohledy. To už člověk znejistí a začne telefonovat všem známým, přestože má vybitou baterku. Dalším folklorem bývají prořezané baťohy a kapsy u kalhot nešťastlivců, které spánek přemůže při průjezdu touto lokalitou. Ale s tím se holt musí počítat. Kdo stále tápe, řeč byla samozřejmě o Palmovce.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT:
Test polévkáren: Víme, kam chodí na oběd důchodci, hipstři a kravaťáci
Obrazem: Borci na bruslích sjíždějí zázbradlí i kontejnery


[IMGP6666_ok_2%281%29.jpg]

Další oblíbené dostaveníčko podivných existencí je horní část Václaváku, kde si lze vybrat z mnoha druhů zážitků. Samozřejmě ulice Ve Smečkách, přezdívaná “české Las Vegas”. Holky ve výlohách svíjející se v laciných dreskoudech a vábící davy nočních turistů otupělých českým pivem. Kdyby náhodou někdo bloudil, k dispozici přiskočí hned několik “navaděčů”. Navaděči jsou nejčastěji z Afriky, navedou správným směrem a návdavkem nabídnou nějakej ten fet.

[IMGP6670_ok.jpg]
Každou neděli tu nad policejní stanicí visí dámské spodní prádlo

Pro další adrenalinový zážitek nemusíme chodit daleko. Opletalova ulice je hned naproti. Jestli jde něco nazvat temnou částí Prahy, tak je to určitě tohle místo. Všudypřítomní bezdomovci, povalující se fetky, bordel a tma.  Když už se člověku poštěstí a vyhne se konfrontaci s kýmkoliv, tak plynule vyjde do “pražského šervůdu”, a to Vrchlických sadů. Tady je to pěkná hitparáda. Kdo má rád výhodné nákupy, tohle místo je pro něj jako dělané. Můžete si zde zakoupit cikánskou prostitutku za stovku, gram perníku taky za kilo a pokud byste rád oboje, můžete usmlouvat dohromady za stopade. 

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpgZaregistruj se na CityBee a budeš pořád v obraze. Každý den vybíráme 30 nejlepších pražských akcí. K tomu desítky dlouhodobých výstav a speciálních nabídek. Zkus to a uvidíš! 


[IMGP5663_ok.jpg]

Za zmínku určitě ještě stojí stará dobrá Plzeňská a Nádražní, kde máte po nocích také o zábavu postaráno. Gangy puberťáků pobíhající všude možně by byly v pohodě, pokud by nepobíhaly, aby vás rozptýlili. Ve své tašce po deseti krocích nemáte ani peněženku, ani mobil a nakonec nemáte ani tu tašku. A kdyby to jen trochu šlo, nemáte ani boty.

fetky.jpg

Z tohoto výčtu nemůžeme nechat suchou nit ani na Husitské ulici. Kyslík nahrazují výpary z aut a autobusů, které se zde sunou od rána do večera v koloně, takže každý radši zaleze do první herny, kterou potká. A tu nepotká za dlouho, protože herna nebo nonstop bar je tu v každém třetím baráku. Nejčerstvější story se stala pár týdnů zpět, kdy do místního baru přišli dva Bělorusové a nasměrovali si to rovnou k páru, který si zrovna balil jointa. Trávu si bez mrknutí oka vzali a když se holka vzepřela a začala se dožadovat vrácení, dostala dvě dobře mířený a nedopadlo to pro ní ani trochu dobře. 

[IMGP6709_ok.jpg]

Přes tohle všechno je ale Praha pro lidi z naší generace v podstatě bezpečné město. Nestane se vám zde, že do kina vlítne maniak a začne střílet do lidí, také se vám nestane, že po vás na ulici někdo skočí a začne vás jíst zaživa. Jde spíš o menší krádeže a pár agresivních alkoholiků. Člověku tu stačí dávat si bacha na záda, pochybným existencím se snažit vyhýbat a může nechat nohy v teple.

SPRAVTE SI CHUŤ TADY:
5 nejhezčích zastávek MHD
5 míst, kde vám párky v rohlíku samy lítaj do pusy

NESTAČILO? DALŠÍ PORCE OŠKLIVOSTI TADY

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!