Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top10: Fashion Ýbrkýbl, Barvonosná párty i Česká taneční platforma

doporučujeme | 30. 3. 2014

Ptáte se, komu bude patřit první dubnový týden? Přeci světoznámým pianistům, párty a workshopům, živému drum & bassu, tanečnímu festivalu, módnímu bazaru i prokrastinaci!

ceska.jpg
Foto: Vojtěch Brtnický


Pondělí 31. 3.
Světoznámý rakouský pianista Alfred Brendel tentokrát nepřijede do Prahy na koncert, ale uvést své nejoblíbenější filmy. Do kina Ponrepo tak můžete zajít na snímky Jana Švankmajera, Luise Buñuela, Carlose Saury či Woodyho Allena.

 

Alfred Brendel – Mezi děsem a smíchem

Prague Music Performance

31.03. - 07.04.

Zejména pro mladší ročníky je tu Barvonosná párty. Ta kromě nálože muziky od kapel a dýdžejů přinese i salta a přemety, masky, projekce a výtvarné, fotografické a radio workshopy. A to všechno zdarma!

 

Barvonosná party

NoD - Experimentální prostor

31.03. 17:00


 

Úterý 1. 4.
V pořadí již pátý komponovaný večer s názvem Krásy dneška bude patřit kontroverznímu německému skladateli Karlheinzu Stockhausenovi, který inspiroval Björk, Beatles i Pink Floyd a díky jehož experimentům v elektronické hudbě můžeme trsat na techno.

Botanická zahrada v Troji v úterý zahájí sezónu. Kromě krásných květin se těšte na pár novinek - relaxační zónu v podání houpacích lehátek a sítí, otevření lipové aleje, terminál na platební karty v domku na vinici sv. Kláry a připojení wifi, díky němuž budete moci pracovní e-maily a seminárky psát přímo ze zahrady. 

 

Zahájení sezóny

Botanická zahrada hl. m. Prahy

01.04. 09:00

Italský pianista a skladatel Ludovico Einaudi, který vyprodává nejprestižnější koncertní sály po celém světě jako La Scala nebo Royal Albert Hall a který složil filmovou hudbu ke snímkům Nedotknutelní nebo Doktor Živago, přijede očarovat svojí magickou a zasněnou hudbou Prahu!

 

Ludovico Einaudi

Kongresové centrum

01.04. 20:00


Středa 2. 4.
Hned trojitou dávku severského metalu a rocku očekávejte ve středu ve Stormu. Švédské kapely Amaranthe, Deals Death a Smash Into Pieces si vychutnáte za 590 korun.


 

Čtvrtek 3. 4.
Že čeští tanečníci umějí být světoví, zjistíte na festivalu současného tance Česká taneční platforma. Kromě hlavního programu, na němž zatančí třeba Farma v jeskyni, NANOHACH nebo VerTeDance, se těšte i na site-specific projekty.

 

Česká taneční platforma 2014

Tanec Praha o. s.

03.04. - 06.04.

Máte pocit, že elektronickou hudbu míchají jen DJs? Novozélandští NZ Shapeshifter, kteří si zahráli na zásadních festivalech Glastonbury nebo The Big Chill a vyprodali koncerty po celé Evropě, vám se svým mixem živého drum & bassu, soulu a funku ukážou, že to není pravda. 

 

NZ Shapeshifter

Lucerna Music Bar

03.04. 20:00


Pátek 4. 4.
Máte vkus a nebojíte se ho použít? Chcete prodat, vyměnit nebo nakoupit oblečky? Pak se vydejte na velkolepou módní smršť Ýbrkýbl. Kromě tisíců kousků oblečení a doplňků vás čeká šicí workshop a kulinářská tečka. 

 

Ýbrkýbl: Fashion bazar vol. 4

GRID

04.04. - 05.04.

Už jste četli bestseller Konec prokrastinace? V pátek můžete vyrazit na talkshow Snídejte šampaňské s jejím autorem Petrem Ludwigem. Vstup je zdarma!

 

Snídejte šampaňské s Petrem Ludwigem

ČSOB Inspirace

04.04. 10:00 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!