Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10: Febiofest, koncert na Vítkově, konopí i cimbálovka

doporučujeme | 17. 3. 2014

Na koncert britské indie-rockové kapely Bastille ani pardubické Vypsané fiXy už vstupenky neseženete. Máme pro vás ale dalších 10 akcí, které vám to určitě vynahradí!

 face.jpg
Foto: Febiofest

Úterý
Oblíbené Café Neustadt v úterý přiveze hudební zážitek, za kterym většinou musíme jezdit hodně daleko - pravou nefalšovanou cimbálovku! Do slovenské lidové kultury nás uvedou šohajové z folklorního souboru Šarvanci.

 

Folklorní mejdlo

Café Neustadt

18.03. 20:00

 

Orchestr Berg se snaží umisťovat své koncerty na netradiční místa. V květnu se vydá do útrob nové stanice metra Petřiny, v září do Letenských sadů a toto úterý svůj první letošní koncert předvede na Vítkově! Jako bonus je prohlídka památníku zdarma! 


 

Středa
Vypočítavost, intriky, měnící se hodnoty i konvence. To všechno najdete v Ostrovského groteskní komedii Les, v níž si zahrají třeba Iva Janžurová nebo Igor Bareš. Premiéru má ve středu!

 

Les - Premiéra

Stavovské divadlo

19.03. 19:00

 

Prefuse73 patří společně se jmény jako DJ Shadow nebo Rjd2 k pilířům alternativního a instrumentálního hip-hopu. Nenechte si ujít jeho audiovizuální show, do Prahy přijede poprvé!

 

Prefuse 73 (US)

MeetFactory

19.03. 20:30

 

 

Čvtrtek
V prosinci se v Jindřišské pasáži otevřela stylová prvorepubliková kavárna Café Peroutka. Pokud si chcete užít atmosféru z doby bratří Čapků, Masaryka nebo Peroutky a zároveň se dozvědět o tehdejší Praze (vilách, prvním sídlišti i koloniích pro chudé), přijďte ve čtvrtek.

 

Pro všechny duchovně založené lidi je tu Prague Spirit Festival. V Novoměstské radnici a Paláci Lucerna se můžete zúčastnit lekcí jógy, tance a hudby.

 

Prague Spirit Festival 2014

Prague Spirit Festival

20.03. - 23.03.

 

Velký knižní čtvrtek přinese nejen 12 novinek na pulty knihkupectví (třeba Červenku Jo Nesba nebo Drahý život držitelky Nobelovy ceny Alice Munroové), ale i spousta akcí, jakou je například Setkání s hvězdami českého literárního nebe v Městské knihovně.

 

Velký knižní čtvrtek 2014

Městská knihovna v Praze

20.03. 17:00

 

Reflex Cannabis Cup slaví 10. výročí a jako dárek si připravil dvě zahraniční DJ hvězdy - kanadského Stickybuds a britského Krafty Kuts. Pokud přijdete dřív, můžete otestovat zdraví prospěšné konopné produkty a pochutiny, zajít na zajímavé přednášky nebo si prohlédnout výstavu těch nejkrásnějších rostlinek.

 

Reflex Cannabis Cup 2014

ROXY

20.03. 21:00

 
 

Pátek
Mezinárodní filmový festival Febiofest od pátku zaplaví multikino Cinestar na Andělu. Kromě promítnutí 141 snímků ze všech koutů světa festival podpoří i Ukrajinu - ve světové kinopremiéře uvede film z Majdanu.

 

Febiofest - den 1.

FEBIOFEST

21.03. 09:00

 
 

Febiofest Music Festival 2014

FEBIOFEST

21.03. - 28.03.

 

Rock & Pop For Fashion stojí na propojení světové módy a kvalitní hudby. Kombinovaná scéna umožní divákům vidět to nejlepší z návrhářské tvorby i kolekcí módních značek za živého hudebního doprovodu například Noida nebo Dary Rolins.

 

Rock & Pop For Fashion

Barrandov Studio

21.03. 19:00

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!