Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Sviňák McAvoy na dobré Cestě

kultura | 5. 12. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

[filmy/handsgreen.jpg]
Sviňák

Oldboy po Americku

Retrospektiva Františka Čápa v Ponrepu

[filmy/handsred.jpg]

Sviňák
 

[filmy/cesta2.jpg]


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Hitem tohoto týdne, který předznamenává atmosféru letošních Vánoc, bude Sviňák. Od autora kultovního Trainspottingu přichází další kbelík hnusu a perverzní divácké fascinace. Pokud si myslíte, že jste už v kinech viděli všechno, vyvede vás Sviňák z omylu. S Jamesem McAvoyem v hlavní roli má plné právo být tím nejlepším i nejhorším, co tento týden v kinech uvidíte.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Ani další premiéra vás nenechá vydechnout, pokud se ukáže jen trochu podobná svému předobrazu. Remake skvělého korejského thrilleru Old Boy s nejuvěřitelným rozuzlením natočili Američané a nezbývá než doufat, že Joshe Brolina nepřipravili o kladivo a že i tentokrát uvidíme originální způsob léčby zubních kazů. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Českým příspěvkem do vlny filmů, které říkají věci na rovinu, je Rozkoš. Režisérka Jitka Rudolfová (debutovala před čtyřmi lety komedií Zoufalci) v něm rozvíjí milostný příběh dvou lidí prostřednictvím textových zpráv. Kde jsou ty časy, kdy se Meg Ryan a Tom Hanks zamilovali přes internet.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Ani milovníci nostalgie však nepřijdou zkrátka. Plejáda českých herců v čele Libuší Šafránkovou a Josefem Abrahámem se bude ptát: Přijde letos Ježíšek ? Minimálně jednoho českého tvůrce už navštívil a přinesl mu pořádnou nadílku. Křídla Vánoc se stala nejnavštěvovanějším filmem minulého týdne a překonala tak Hunger Games i druhého Thora. Alternativu k titulní písni však nehraje jen Ruda z Ostravy – v kinech aktuálně můžete vidět i španělskou cover verzi:
 

Frajeři ve Vegas
Mrňouskové 2: Údolí ztracených mravenců
Niko 2
Sviňák
Dobrý řidič Smetana


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!