Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Souboj na život a na smrt

kultura | 21. 11. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

[filmy/handsgreen.jpg]
Festival francouzského filmu


Kapitán Phillips

Nebe nad Berlínem v Ponrepu


[filmy/handsred.jpg]


Maturita po česku 

[filmy/bellamia.jpg]
z nového českého filmu Bella Mia


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry tohoto týdne jsou v duchu nesmiřitelných soubojů a střetů. Největší filmovou událostí pro většinu náctiletého publika bude druhý díl Hunger Games s podtitulem Vražedná pomsta. Proti drsné Katniss nebudou stát jen protihráči, ale rovnou celý autoritářský režim a dívka se stane tváří revoluce. Nejtěžší zkouška ji však teprve čeká – bude si muset konečně zvolit mezi brunetem a blondýnem.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Atlasu se odehraje odvěký souboj člověka s přírodou. Na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů se podíváte na Mount Everest, Aljašku i do Tater, prostě všude tam, kam si lidé nejčastěji chodí dokazovat, že „na to“ mají, a kde také nejčastěji zjistí, že opak je pravdou. (Za oldschoolovou verzí o dobrodružství vyrazte do Era Art Clubu, kde hrají Cestu do pravěku.)

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]V kinematografii se můžete spolehnout na jednu pravdu – žádný francouzský film nikdy nebude tím, co od něj očekáváte. Jdete na romantickou komedii? Vypadne z toho meditace o promarněných životech vyšší třídy. Jdete na sci-fi? Dostanete blonďatého Bruce Willise. Rozhodně tedy vyrazte na Festival francouzského filmu, abyste sami viděli proti čemu (nebo komu) se ti Francouzi postaví tentokrát. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]A nekonečný boj vedou i multikina. Jejich tržby se snižují, diváci ubývají a situaci už nezachraňuje ani předražený popkorn a vodová kola. Kdo je zachrání? Čeští filmaři tento týden pouští do hry hned dvě želízka – komedii o krávách na útěku Bella Mia a rádoby pokračování Vorlova Gymplu s originálním názvem Maturita (a z produkce Magnusfilm). Něco mi říká, že z Čech záchrana opět přijde. To už bych spíš vsadila na Toma Hankse v napínavém filmu o hrdinství Kapitán Phillips:

Kapitán Phillips
Lásky čas
Život Adele
Parchanti spí dobře
Show!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!