Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Hledání pokladů nebo salta na trampolíně? Rodiče, zkuste s dětmi něco nového

pro děti | 18. 11. 2013

Není jednoduché vymýšlet stále nové a nové věci, co dělat s těmi malými loupežníky. Herničky jsou na častější chození drahé, Zoo se omrzí, v kině toho moc nedávají. Citybee pro vás našlo několik aktivit, které vás vytrhnou ze stereotypu.

Připravila Michaela Nováková

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/zapakatel.jpg]

Geocaching

První z aktivit je zaručeně zábava pro celou rodinu - geocaching. Hledáte poklady a snažíte se nezabloudit. Hledání je přitom dost moderní, protože k tomu, abyste nalezli „kešku“, neboli poklad, potřebujete GPS, žádnou mapu. Na internetu si najdete souřadnice, kde poklad leží a podle nich začnete hledat. „Chodíme s manželkou a naším tříletým synem, a ten hledá jako o život,“ říká třiatřicetiletý Ondřej. Vychvaluje si, že je s celou rodinou venku na čerstvém vzduchu a při výletě se přitom ještě podívají na nějaký zámek nebo zajímavost v okolí.
A to je právě cíl geocachingu. Umístit „kešku“ do míst, která nejsou turisticky příliš navštěvovaná, přesto si zaslouží pozornost. Jak to tedy přesně funguje? Na internetu si zjistíte, kde někdo schoval poklady, souřadnice zanesete do své GPS a dáte se do hledání. Schránky s pokladem umisťují nadšenci všech věkových kategorií, a to úplně kamkoliv. Poklad se může skrývat třeba i v parku nedaleko vašeho bydliště. „Keška“ bývá voděvzdorná, většinou plastová schránka, kam se ale musí vejít deník, kde se zapisují nálezci. Ve schránce dost pravděpodobně najdete i nějaké předměty. Jeden si můžete vzít, na oplátku byste měli zase jeden přidat. „Kešku“ ve svém okolí naleznete na těchto webových stránkách. Na video se podívejte ZDE.

Crazy a adventure minigolf

%C4%8Dl%C3%A1nky2/a-minigolf2.jpg

Minigolf je vděčná aktivita pro děti i dospělé, která zabaví. V Berouně například hrajete mezi postavičkami ze Čtyřlístku, uvnitř hradu nebo se strefujete do tlamy draka a míček pak vyjde víte čím... Normálně přinášíme informace z Prahy, crazy minigolf v centru Eden v Berouně si však zaslouží být v našem výběru. Když bude ošklivě a na minigolf venku už to nebude, zajděte si do Kunratic, kde také myslí na děti. Na začátku hry je pracovníci areálu seznámí s pirátským kapitánem Hoolem, kterému budete společně pomáhat najít zpět jeho ztracený poklad. U každé jamky se dětí dozví další část příběhu; když ho k pokladu opravdu dovedete, odměna vás nemine! Více informací ZDE.
Pro trochu starší děti (a samozřejmě i dospělé) je kryté minigolfové hřiště na střeše O2 areny. Tady se budete cítit jako v přírodě, budete přešlapovat přes vyvýšeniny a další překážky, a k tomu si budete užívat bonusu, že nezmoknete nebo vám míček neodfoukne vítr. 
 

Sport s dětmi

Hledáte sport pro sebe, aniž byste museli shánět hlídání? Jeden pro vás máme. Je poměrně nový, jmenuje se strollering a je pro ty rodiče, jejichž dítka jsou ještě v kočárku. Jednu mladou maminku při výletě se svým miminkem napadlo, že by se daly výjezdy s kočárkem zpříjemnit. A tak vymyslela strollering – dynamickou sportovní chůzi s protahováním a posilováním různých svalových skupin pro maminky s kočárky. Formujte si bříško, hýždě nebo stehna za přítomnosti vašeho robátka. Cvičení probíhá na více než dvaceti místech v Praze a rozvrh najdete tady
Patří vaše dítě do kategorie „skákavých“? Poskytněte mu příležitost, aby svoji energii přeneslo do tělocvičny. V Tyršově domě u Újezda poskytují kurzy skákání na trampolínách, amatérské i soutěžní. Nejlepší způsob, jak zjistit, co děti baví, je nechat si je určitý sport jednoduše vyzkoušet. K tomu máte příležitost vždy v neděli ve čtyři hodiny odpoledne, kde dostávají prostor všechny děti od tří let z řad veřejnosti. Vstup stojí 150 Kč a na hodinu je nutné se přihlásit. Rodiče si přitom mohou zaskákat taky!

A teď se trochu zklidníme...

%C4%8Dl%C3%A1nky2/hras.jpgS listopadem se vytahují ze šuplíků hry, které dokážou děti alespoň na čas zabavit. Klasické „figurkovské“ hry typu Člověče, nezlob se ale tentokrát nechte ležet ladem. Máme pro vás hry, u kterých se jako rodiče nebudete muset nudit. Vzpomínáte na Mikádo? Soustředěnost nastavená na sto procent, každičký pohyb musí být promyšlený, jinak hora náhodně nakupených „jehel“ spadne! Naučte Mikádo i vaše dítě, které si pomocí této staré hry zlepší motoriku a možná se i na chvíli zklidní. Mikáda se prodávají klasická i tzv. americká, kdy tyčinky mají různé druhy zakončení a musí se do sebe zaklesávat!
Vědomosti si zase s dětmi oprášíte při hře Moje první Česko, které je ve dvou úrovních, pro předškoláky i školáky. Je obdobou klasického Česka. Jestli si ale radši hrajete a skládáte, poohlédněte se po Jenga věži, kterou výrobci dělají dokonce v XXL velikosti! Věž se skládá ze šedesáti dřevěných dílků a ve složeném stavu měří šedesát centimetrů. Dokážete si představit, jaké výšky bude dosahovat, až hru rozehrajete na plno? 

Dále zkuste třeba Zelené historky. Jsou obdobou těch Černých, kdy se předloží obrázek, nejčastěji vraždy, a hráči musí podle indicií přijít na to, jak k ní došlo. Je to detektivní a napínavá hra, která vás prozkouší v představivosti. Zelené historky jsou dost podobné, jenom jsou takovou lehčí a nestrašidelnou verzí. Historky si zahrajete s dětmi staršími osmi let.
Hry můžete hrát doma nebo v útulných kavárnách s dětským koutkem. Příjemné prostředí nabízí třeba kavárna Mlsná žirafa ve Strašnicích, Kafe Kakao na Vinohradech anebo nestandardní Time café nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad, kde platíte jenom za čas strávený v kavárně.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!