Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kde vám v Praze postačí stovka v peněžence?

doporučujeme | 24. 10. 2013

Tentokráte jsme se zkusili podívat na dění v Praze s ohledem na finance. Jak asi víte, na CityBee si můžete jednoduše vyhledat akce, které jsou zcela zdarma, v tomto článku jsme si však dali za úkol připravit pro vás pár rad, jak strávit volnou chvíli a nevydat víc než sto korun. Vánoce jsou za dveřmi a tam už nejspíš stovka stačit nebude :). 

Připravila Petra Teclová

1. Sportem ku zdraví: venkovní posilování nebo tenis

Na Ladronce můžete nejen pouštět draka, ale také úplně zadarmo posilovat na venkovních strojích umístěných podél dráhy.  Najdete zde např., závěsný oblouk, závěsný žebřík, opěry k posilování břišních svalů nebo hrazdu.  Dáváte-li před bruslemi a posilováním přednost např. tenisu či nohejbalu, zkuste třeba tenisový kurt při gymnáziu Arabská na Červeném vrchu. Zaplatíte 200 Kč – vy i váš spoluhráč tedy rovných 100 Kč. Jste li studenti, tak dokonce o polovinu méně.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/1.jpg%C4%8Dl%C3%A1nky2/2.jpg

2. Dny otevřených dveří

Využijte dnů otevřených dveří a vydejte se bezplatně do míst, kam se běžně nedostanete nebo běžně nedostanete zdarma.  Chcete-li se ponořit do minulosti, vydejte se  27. října na Malostranský hřbitov nebo o den později na prohlídku Obecního domu, z jehož balkonu byla před 95 lety vyhlášena Československá republika. Otevřena bude také Poslanecká sněmovna, Senát, Rezidence primátora nebo Kramářova vila. Stylově tak oslavíte státní svátek.

3. Nadlábněte se: vegetariánské menu v restauraci Góvinda

Milujete dobré a ještě k tomu zdravé jídlo? Ve vegetariánské restauraci Góvinda v Soukenické ulici 27 na Praze 1 nebo v ulici Na hrázi na Praze 8 si můžete pochutnat na malém menu (jehož součástí je polévka, rýže, zeleninový chod sabdží, salát a čatný) za pouhých 96 Kč. Jídlo si můžete nechat zabalit i s sebou či si k němu zakoupit výborný zákusek.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Govinda2.jpg

4. Za kulturou: do Národního za „pade“ nebo na piána

Netřeba plakat nad tím, že Národní divadlo zrušilo vstupné za 50 Kč v případě, že si lístek zakoupíte 30 minut před začátkem představení.  Cena vstupenek ke stání se totiž nezměnila a i nadále činí 50 Kč na osobu. Vstupenek ke stání je většinou dost a není nutné je dlouho dopředu rezervovat. 

5. Za zábavou: s kamarády na párty do Cross clubu

Neobvyklé prostředí, originální interiér, nepočítaně akcí, na které je vstup zdarma, takže vám zbude i nějaká ta koruna na drink. Takový je Cross club. Ať už si vyberete kterýkoliv z koncertů, na který se neplatí vstup, určitě neprohloupíte. Kdyby vás náhodou nezaujala vystupující kapela, stoprocentně vás zaujme prostor – dvě patra plná předmětů, u nichž není vůbec jasné, kde se vzaly nebo k čemu kdysi sloužily. Rázem je o čem přemýšlet, o čem diskutovat a na co vzpomínat.

+ 1 za sportem: Běžecké tréninky s Nike+ Run Clubem

Každé úterý v 18:00 vybíhá skupinka běžců z Nike Prague v ulici Na Příkopech se zkušeným trénérem. Někteří svižně, někteří polehounku uběhnou pěkných pět kilometrů různými terény. Navíc si v obchodě můžete půjčit boty na vyzkoušení. A to všechno zdarma!

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg] 
Tip CityBee: víte, že u nás si můžete filtrovat třeba jen všechny akce, které jsou zdarma?%C4%8Dl%C3%A1nky2/zdarma.jpg

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!