Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

RiverBee: Moře už nikoho nezajímá, v centru dění se ocitá Vltava

kultura | 24. 7. 2013

Vltava sice rozděluje Prahu na pravý a levý břeh, její hladina ale Pražáky spojuje. Všichni pořád dokola vzívají náplavku, řeka ale dává vzniknout mnoha dalším zajímavým projektům a konceptům, které jsou rozesety po celém jejím pražském povodí. Takže se na několik týdnů stáváme "RiverBee" a v rámci čtyřdílného seriálu přineseme tipy, kde se na Vltavě můžete bavit, najíst, sportovat a pozor - také rybařit! Začínáme kulturou a zábavou!

Připravila: Michaela Nováková

album/News_Model_News/359/river.jpg

Výletní kino Smíchov
Protipól náplavky pod železničním mostem. Tak by se dala popsat lokalita nového projektu, který se usídlil v místě, kde měl před časem vyrůst hotel Marina a kam se pohodlně dostanete z metra Anděl nebo Smíchovského nádraží. Organizátoři Výletního kina chtěli oživit prostor, kde se nic neděje, ačkoli po protějším břehu korzují stovky lidí. Kromě pravidelného promítání filmů, jejichž výběr mají na svědomí dramaturgové kina Světozor nebo Bio Oko, si tu můžete dát domácí limonádu, zmrzliny a hlavně navštívit obchod CIPA (čipa). Jedná se o prodejnu s čerstvými kvalitními potravinami, kde můžete pořídit maso, včetně ryb na grilování, a pak si to odnést do Výletního kina a ugrilovat na jednom ze zdejších 15 grilů. Nebo nákup svěříte místním kuchařům a ti vám z toho piknik připraví.

album/News_Model_News/359/_DSC0091.jpg

U Bukanýra
Na music houseboatu U Bukanýra se paří už patnáct let a od té doby se místní hudební styl trochu změnil a program o dost rozšířil. Dnes si na lodi poslechnete kromě drumandbass i house, electro nebo break fun. Z nejbližších hudebních akcí vybírám Brazooku, koncert brazilského perkusisty 27. července, nebo pro milovníky reggae kapelu Ext Band 3. srpna. Bukanýr ale nežije jen hudbou. Každou středu se tu promítá, a to zadarmo! 7. srpna můžete zhlédnout eroticky laděné psychologické drama Široce zavřené oči s Tomem Cruisem a Nicole Kidman v hlavních rolích nebo 21.8. Vesmírnou Odyseu. House Boat Music Bar U Bukanýra najdete pod Štefánikovým mostem nedaleko botelu Albatros.

Žluté lázně
"Žlutky" mají kromě bohatého sportovního vyžití i kulturní letní program. Už od května probíhá v Podolí projekt Umělecké léto, kde se účastníci kurzů se zájmem o kreslení učí techniky malování. 27. července bude na programu portrét - profesionálové vám prozradí pár triků, abyste jej zvládli dokonale. Ceny kurzů se různí, zaplatit si můžete jednu lekci nebo klidně celý týden i měsíc. Poslední červencový den má zase společenský nádech. Od sedmi hodin večer tady vystoupí Petr "Cerha" Nasty spolu s Danielem Čechem a dalšími v rámci stand up comedy show Na Ležáka. Přinesou vám to nejlepší se známé show Na Stojáka. Vstupenky seženete v předprodeji areálu Žlutých lázní za 150 Kč. Žluté lázně navíc letošní léto představují novinku – první plážové kino v Praze. To promítá každou středu a filmy pochází většinou z italské dílny. Na konci červenci tady uvidíte snímek Neřízené střely, později třeba Palermo nebo Mafii. Vstup je zdarma a celý program se dozvíte tady.

Císařská louka a music festival
Přes měsíc zbývá do elektronického hudebního festivalu CINDA OPEN AIR na ostrově Císařská louka. Na třech pódiích to 14. září rozbalí DJ´s z Česka, Slovenska i Spojeného království. Dorazí Orbith, Mike Mex, Sinisa Tamamovic nebo hlavní hvězdy Siwell (IT) a Mladen Tomic (BA). Vstupenku pořídíte za 280 Kč. Dostanete se sem tramvají nebo autobusem ze zastávky Lihovar. Pokud byste sem chtěli zavítat ještě před open-airem, určitě s sebou vezměte děti do restaurace Cinda s výbornými venkovními prolejzkami. Lepší je si ale předem ověřit, zda zrovna není zadáno pro uzavřenou společnost, což se občas stává.

Černý parník
Pražské parníky jsou už synonymem klišé, ale ve čtvrtek 25.7. si situaci do parády vezme rádio RockZone, které jeden z nich - Cecilii - potáhne černým suknem. V osm hodin se totiž na palubu nalodí kapely the.switch a Hentai Corporation. Podle kytaristy the.switch Majkláče bude na parníku pořádná sranda, což je znát už z videopozvánky. Poznáte, která kapela ve videu účinkuje? ;)


 

SERIÁL RIVER BEE

RiverBee: Kde si vytáhnout rybku k obědu (kromě mrazáku v Tescu) 
RiverBee: Kde je pražský gastro ráj? Na hladině Vltavy!

 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!