Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha je opatrná, ale krásná, když svítá," říká David Švehlík

kultura | 26. 7. 2013

album/News_Model_News/355/svehlik2.jpg"Nedostane se tam už ani myš!" řekla nám mluvčí Divadla Ungelt, když jsme domlouvali rozhovor s Davidem Švehlíkem, který účinkuje v Deštivých dnech - beznadějně vyprodaném představení Letní Scény Divadla Ungelt. Šťastlivce, kteří lístky stihli, ale i ty, kteří se zajímají o divadelní svět, možná bude zajímat, jak David vidí Prahu. Žije tady už 35 let, ačkoli se narodil v Liberci. Bydlí na Vinohradech, ale díky práci tu prý pracuje skoro všude. 

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Loving hut, Čestr, Beas.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Kavárna Kaaba, Konvikt, Lokál.

Kde se v Praze procházíte?
Vinohradské parky.

Kde to v Praze nemusíte?
Tam, kde vyrostlo spoustu domů a budov moc rychle, bez nápadu a bezohledně.

[album/News_Model_News/355/svehlik1.jpg]Ve kterém městě byste chtěl žít, když ne v Praze?
V žádném.

Praze chybí…
Nic.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Když svítá.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
To netušim.

Jaké tři vlastnosti má vaše Praha?
Malá, opatrná, krásná.
 

přehled článků

Nějaký ten vývar nebo gulášovka se krčí jako nevýznamný komparz v jídelních lístcích snad všech restaurací. V Praze však najdete i bistra, kde polévky hrají prim. A ne jen tak ledajaké!

Jestli ještě nevíte, kde se letos bruslí, mrkněte na náš přehled venkovních kluzišť a běžte se klouzat! Bruslí se na náměstích, v kasárnách, na střeše... Poradíme vám, kde se budete klouzat i zadarmo.

Poradíme vám kam zajít na jídlo, pivo, zmrzlinu a na výstavu. Abyste nakrmili všechny své žaludky i duše. Navštívili jsme čtyři nedávno otevřené podniky v metropoli.