Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha je opatrná, ale krásná, když svítá," říká David Švehlík

kultura | 26. 7. 2013

album/News_Model_News/355/svehlik2.jpg"Nedostane se tam už ani myš!" řekla nám mluvčí Divadla Ungelt, když jsme domlouvali rozhovor s Davidem Švehlíkem, který účinkuje v Deštivých dnech - beznadějně vyprodaném představení Letní Scény Divadla Ungelt. Šťastlivce, kteří lístky stihli, ale i ty, kteří se zajímají o divadelní svět, možná bude zajímat, jak David vidí Prahu. Žije tady už 35 let, ačkoli se narodil v Liberci. Bydlí na Vinohradech, ale díky práci tu prý pracuje skoro všude. 

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Loving hut, Čestr, Beas.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Kavárna Kaaba, Konvikt, Lokál.

Kde se v Praze procházíte?
Vinohradské parky.

Kde to v Praze nemusíte?
Tam, kde vyrostlo spoustu domů a budov moc rychle, bez nápadu a bezohledně.

[album/News_Model_News/355/svehlik1.jpg]Ve kterém městě byste chtěl žít, když ne v Praze?
V žádném.

Praze chybí…
Nic.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Když svítá.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
To netušim.

Jaké tři vlastnosti má vaše Praha?
Malá, opatrná, krásná.
 

přehled článků

Bez placení si prohlédnete výstavy v Národní galerii, prověříte, jak funguje vaše paměť, podíváte se do pražského podzemí, na Planet festu si osvojíte nové trendy zelené výchovy a také přivítáte jaro...

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!