Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha je opatrná, ale krásná, když svítá," říká David Švehlík

kultura | 26. 7. 2013

album/News_Model_News/355/svehlik2.jpg"Nedostane se tam už ani myš!" řekla nám mluvčí Divadla Ungelt, když jsme domlouvali rozhovor s Davidem Švehlíkem, který účinkuje v Deštivých dnech - beznadějně vyprodaném představení Letní Scény Divadla Ungelt. Šťastlivce, kteří lístky stihli, ale i ty, kteří se zajímají o divadelní svět, možná bude zajímat, jak David vidí Prahu. Žije tady už 35 let, ačkoli se narodil v Liberci. Bydlí na Vinohradech, ale díky práci tu prý pracuje skoro všude. 

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Loving hut, Čestr, Beas.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Kavárna Kaaba, Konvikt, Lokál.

Kde se v Praze procházíte?
Vinohradské parky.

Kde to v Praze nemusíte?
Tam, kde vyrostlo spoustu domů a budov moc rychle, bez nápadu a bezohledně.

[album/News_Model_News/355/svehlik1.jpg]Ve kterém městě byste chtěl žít, když ne v Praze?
V žádném.

Praze chybí…
Nic.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Když svítá.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
To netušim.

Jaké tři vlastnosti má vaše Praha?
Malá, opatrná, krásná.
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!