Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

6 pražských zahrádek, kde můžete den začít pořádnou snídaní!

gastro | 16. 7. 2013

Snídaně na sluníčku, ale ještě stále v ranním vánku, je příjemná věc. A dokonce zrealizovatelná i v Praze! Kde nastartovat den čerstvou voňavou kávou a bohatou hostinou na pražských zahrádkách vám poradí CityBee!

Připravila: Jana Samšuková

album/News_Model_News/351/hardrock3.jpg

1. Les Kamarades
Rušné prostředí vzhledné Myslíkové ulice jako by se zastavilo před kavárnou Les Kamarades. Příjemná obsluha vám splní téměř každé přání. Vedle tradičního snídaňového menu z vajíček si můžete navíc vybrat obložený chléb či malinový mascarpone košíček z chladničky a každý den ještě jiný druh domácího ovocného koláče. Pečivo tu mají krkonošské. K snídani pak doporučuji objednat si ledový černý čaj s ovocem – není sladký a osvěží!

2. Hard Rock Cafe
Snídaně pro rockery! Denně si zde od od 9 do 11:30 můžete dát pořádně do nosu. Sabina Szwarcová z Hard Rock Cafe nás láká slovy: "Nabízíme něco odlišeného než ostatní pražské podniky. Vydatné porce, denně čerstvé suroviny, široký výběr, ať už mluvíme o jídle, kávě nebo speciálních snídaňových koktejlech." A k snídani vám bude hrát muzika! Tak to je Stairway to Heaven, doslova!

3. Bio Zahrada
Bio zahrada je ideální pro spáče! Snídani vám tam totiž udělají až do šesti večer. Ať už se tedy nasnídáte v jakoukoliv denní dobu, zahrádka Bio Zahrady vám poskytne ten pravý vinohradský klid pro přečtení novin nebo meditaci. Mně se tedy nejlépe meditovalo s jejich citrónovým pájem a bezinkovou limonádou… (Pozor, v neděli se zde nenasnídáte.)

album/News_Model_News/351/biozahrada.jpg

4. Terasa Café Louvre
Rušné prostředí naopak vystřídá klidná terasa Café Louvre. V této luxusně zařízené secesní restauraci se můžete k snídani nadlábnout jogurtem s müsli nebo hovězím vývarem za poměrně příznivé ceny. Není divu, že je Café Louvre tak navštěvován – vždyť tu sbíral inspiraci i sám Albert Einstein nebo Franz Kafka!

Oranzada.jpg5. Gate
Zahrádka restaurace Gate v Karlíně je téměř denně narvaná k prasknutí. Snídaně tu podávájí ve 14 různých menu, třeba anglickém, franouzském nebo kontinentálním. K zapití ranních kalorií tu navíc servírují domácí oranžádu.

6. Kaaba
Kaaba je rájem pro milovníky dobré čerstvé kávy. Jejích druhů tu totiž nabízejí bezpočet. Je libo jamajskou, brazilskou kávu nebo tu z Nicaraguy? Nebo si dejte klasiku, avšak ve všech možných provedeních. Víte třeba, co je corretto, melya nebo café bonbon? A nezapomeňte posnídat! Třeba snídani šampionů nebo vajíčka na různý způsob. Jen si musíme počkat až do srpna, v Kaabě právě probíhá rekonstrukce…

Zobrazit místo Pražské zahrádky pro pořádnou snídani na větší mapě

 

přehled článků

V září rozšířila pražské podniky hned dvacítka nováčků. Najdete mezi nimi mezinárodní restaurace, bistra, klasické české hospody, ale i prostory módních návrhářů, místa pro kulturní vyžití nebo Školu čichu...

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!