Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Už není na co čekat, vyražte do Varů! Lístky jsou...

kultura | 3. 7. 2013

Rozhovorem s Amandou Palmer jsme vás lákali do Hradce na Rock for People. Teď nám dovolte malou pozvánku do Varů od Lukáše Rozmajzla, který tam již od pondělí nasává atmosféru a sbírá postřehy. A pak se rozhodněte, co s prodlouženým víkendem? Hradec? Vary? Nebo si počkáte na CityBeekend s výběrem nejlepších akcí v Praze?

Autor a foto: Lukáš Rozmajzl

[album/News_Model_News/339/Photo02.07.13190849.jpg]


Oficiálně skončí největší tuzemský svátek filmu až v sobotu po půlnoci. Právě na prodloužený víkend se ale očekává, že na festival do Karlových Varů dorazí největší porce turistů. Na co všechno se můžete těšit?

Pokud míříte do Varů jako fanoušek kvalitní kinematografie, máme pro vás dobrou zprávu - stále jsou k dispozici ještě lístky na snímky uvedené v hlavní soutěži. Na pátek je naplánováno devět projekcí a na sobotu pak dalších pět, které se ucházejí o Křišťálový glóbus.

[album/News_Model_News/339/Photo03.07.13143824.jpg]


Z filmů, které divákům ve Varech hodně zavařily a o kterých se i dlouho po vypnutí promítačky mluvilo, se můžete těšit třeba na historické Pole v Anglii, Ptáče, film o důsledcích tragédie, která zasáhne malou komunitu ve státě Maine, nebo islandský expresivní snímek XL o konci jednoho velmi bujarého večírku.
Zkrátka nepřijdou ani milovníci českých filmů, o prodlouženém víkendu můžete zhlédnout třeba novinku Alice Nellis Revival nebo Cestu do lesa či Hořící keř. Mimo hlavní soutěžní program pak doporučujeme Velkou nádheru (promítá se v pátek odpoledne v Thermalu). Film italského režiséra Paola Sorrentiniho dostál svému názvu a ve Varech je často tématem pozitivních hodnocení.
K dispozici jsou ale i hodně alternativní bijáky, kam na rande raději nechoďte. O půlnoci z pátku na sobotu jste zváni třeba na Fresh Meat (kanibalská rodinka, krvavá řezničina, lesbická láska a těsné šortky), v sobotu večer se promítá novozélandský snímek Heli, který rozhodně není pro slabé povahy. Kontroverzní film se nevyhýbá explicitnímu násilí, přesto si z Cannes letos odvezl ocenění za režii.
A pokud po tomto typu filmů nemůžete usnout, zkuste od půlnoci z pátku na sobotu promítání České televize v Thermalu (sál B, vstup volný) - série Večerníčků na dobrou noc.

[album/News_Model_News/339/Photo03.07.13143902.jpg]


Do kina raději ne?
Pestrá je i nabídka doprovodných akcí, pokud by vás filmy omrzely, nebo byste už nesehnali lístek na vámi žádaná představení - třeba v pátek dopoledne se od fotografa Reflexu Jana Šibíka můžete zadarmo přiučit, jak se fotí filmové hvězdy. Do galerie v Becherově vile nad městem rozhodněte zajděte na nově otevřenou výstavu všeuměla Františka Skály.
V sobotu večer jste zváni na koncert projektu Piano (za nímž se skrývá polovina dua Republic of Two) na pódiu před hotelem Thermal. Večer pak můžete zakončit v místním letním kině - co se bude promítat? To se dopředu nedozvíte. Ale pořadatelé poslední festivalové projekce slibují “filmové překvapení”.
Nebo se můžete prostě jen přijet upíchnout někam pod širé nebe - ať už do bazénu nad hotel Thermal (voda má hodně příjemných 29 °C a přes týden tam nebylo úplně narváno), speciální relax zónu s malým brouzdalištěm má vedle velkého vřídla i Vodafone, nebo si prostě jen tak lehněte do parku pod strom. A k tomu ochutnejte pivní zmrzlinu ze stanu Lobkowicz a k tomu zázvorový koktejl od Jamesona (pozor, je extra silný). A pak samozřejmě lázeňské oplatky, to je klasika, která nesmí chybět.

[album/News_Model_News/339/Photo02.07.13191132(HDR).jpg] 

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!