Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Na co do kina? Ochlaďte se ve Vesmíru nebo se Supermanem a příšerkami!

kultura | 24. 6. 2013

Multiplex nebo artové kino? Nám v nich stejně jde jen o jedno... Vybrat pro vás každý týden ty nejlepší filmové kousky v rámci naší nové rubriky. Bez ohledu na to, zda jsou nové nebo staré, veselé či smutné, dokumentární nebo umělecké. Malá filmová hitparáda vyjde každý čtvrtek, tedy v den filmových premiér, což ale nemusí být ty nejlepší snímky!
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

[Lucka/MonstersUni-big.jpg]


Aktuální premiéry: Bling Ring: Jako VIPky, Meteora, Muž z oceli, Univerzita pro příšerky
 
Rtuť teploměru pomalu stoupá a to je neklamné znamení toho, že se blíží období nejen letních bouřek, ale hlavně letních bijáků. Jedním z nich je už teď Muž z oceli v režii Zacka Snydera. Malí i velcí diváci si jistě nenechají ujít ani nový film osvědčeného studia Pixar, Univerzitu příšerek. Nezapomeňte, že kino je ideální místo, kde se můžete zchladit, když se vám zrovna nechce oblékat do plavek a patlat opalovacím krémem. Ani rakovina kůže vám v něm nehrozí, a proto pravidelnou návštěvu kina v letních měsících doporučuje 9 z 10 dermatologů.
 
Muž z oceli (2013)
Nové začátky nejsou vždycky fajn. Batmanovská trilogie Christophera Nolana se více než vydařila, ale například Hulk stále ne a ne najít svou filmovou tvář. Henry Cavill je už nejméně sedmým představitelem Supermana a pod režijním vedením Zacka Snydera (300: Bitva u Thermopyl) se rozhodně neztratí. Zvlášť když mu ve vedlejších rolích sekundují jména jako Kevin Costner, Russell Crowe, Diane Lane nebo Laurence Fishburne. Správný letní blockbuster je tady a vy byste si ho neměli nechat ujít.


Univerzita pro příšerky (2013)
Krátce před začátkem letních prázdnin zájem o školní docházku značně upadá. Lavice se vyprazdňují a studenti všech stupňů se plynule přesouvají na plovárny. Univerzitu, se kterou přichází studio Pixar, byste však měli navštívit ještě před koncem školního roku. Dozvíte se, jak Mike potkal Sullyho, ale také třeba jak vypadá správně rozjetá „chodbovice“ na koleji, kde bydlí ty nejstrašidelnější příšerky. Star Trek: Do temnoty (2013)
Třetí týden v řadě se Star Trek drží v našem žebříčku, a pokud jste ho ještě neviděli, rozhodně byste to měli napravit. Důvodů k návštěvě kina (ideálně s obřím plátnem IMAXu) je hned několik – kromě režijní práce J. J. Abramse pak především herecké obsazení. Hlavní trojice Chris Pine, Zachary Quinto a Benedict Cumberbatch prostě nemá chybu. Ve vedlejších rolích si pak užijete například skvělou britskou angličtinu Simona Pegga nebo výborné hlášky Karla Urbana. Star Trek tedy rozhodně nenabízí jen počítačové triky a třetí rozměr a bude vás bavit za každého počasí.


2001: vesmírná odysea (1968)
A ve vesmíru ještě chvíli zůstaneme. Otázka pro filmového fajnšmekra nikdy nebude znít, zda viděl Kubrickovu Vesmírnou odyseu, nýbrž zda se mu podařilo neusnout u Kubrikovy Vesmírné odysei. Film, o kterém můžete debatovat celé hodiny a stejně se nedoberete jednoznačného výkladu. Jak spolu souvisí opice, černý monolit, šílený palubní počítač a obří mimino plující vesmírem směrem k Zemi? Přijďte si vytvořit svoji vlastní teorii do Era ART klubu, kde je součástí projekce i beseda s významným českým sochařem a malířem Jaroslavem Rónou.


Proces (1962) – hrají v Ponrepu
Pokud i přes současná vedra máte ještě náladu zavařit si trochu mozek, uvádí právě pro vás archivní kino Ponrepo Proces. Snímek slavného amerického režiséra Orsona Wellese natočený podle ještě slavnějšího románu Franze Kafky. V hlavní roli Josefa K., který se zmítá v pochybách poté, co je obviněn z vraždy, uvidíte amerického herce Anthonyho Perkinse, což není nikdo jiný než „maminčin mazánek“ z Psycha (1960). Jména všech zúčastněných slibují dostatečně zničující zážitek. 

Seriál toho nejlepšího v artových kinech a v multiplexech: 

Na co do kina - Premiéry z 13. června 2013

 

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!