Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

​Rod z Die Ärzte: Doufám, že se na koncertě skamarádíme!

kultura | 14. 6. 2013

Bubenice Janina u "lékaře".

Německá punková formace Die Ärzte se k nám chystá už podruhé! Tentokrát už stihli vyprodat Lucerna Music Bar, a jejich vystoupení proto pořadatelé přesunuli do velkého sálu. S ostatními punkovými nadšenci můžete na „nejlepší kapelu na světě“, jak o sobě říkají, pořádně zapařit už 27. června
Jako warm-up vám přinášíme minirozhovor naší bubenice Janiny přímo s basákem kapely Rodrigem Gonzálesem.

Autor: Jana Samšuková

album/News_Model_News/323/dieaerzte_credit_joergsteinmetz_300dpi_resize.jpg

V téhle sestavě hrajete už deset let. Jste nejlepší kamarádi?
Jsme jako trio manželů!

Die Ärzte fungují už od roku 1982. To je hodně dávno před Facebookem, Twitterem, iPhony a iVšímmožnýmostatním… Vypadá to, že se současné kapely starají zejména o to, aby měli co nejvíce fans na sociálních sítích. Jak jste s fanoušky komunikovali ve vašich začátcích? Jak se o vás vůbec dozvěděli?
My se o sociální sítě vůbec nezajímáme a absolutně se jim nijak nevěnujeme. Jsme hodně old-school – komunikujeme ze stage a přesně tak všechny přesvědčíme, jak je naše muzika skvělá!
 
A kdo byli vaši první fanoušci vůbec?
Dinosauři.

Jak se liší punk osmdesátých let a dnešní punk v éře elektronické hudby a laciných popových hitů?
Myslím si, že současný punk přišel o tu ráznost a impulzy ze sedmdesátých a počátku osmdesátých let. Ale může být podobný v místech, kde neměl dříve šanci se rozvinout, jako Barma nebo Čína.

Zdá se mi, že se v poslední době oblékáte uhlazeně... Doma ale musíte mít ve skříních záplavu pyramidkami propíchaných džísek a kožených bund, rozervaných džínů a vysokých bot… Kde takové outfity vlastně nakupujete?
Na internetu nic nekupujte! My chodíme prostě do obchodů.

A chodíte tam společně?
Společně chodíme jen do obchodů s CDčky.

Ani vaše číra už nevídáme… Radíte se, co si učešete a oblečete na show?
Ne, to nikdy.

album/News_Model_News/323/dieaerzte_credit_nelakoenig_300dpi_resize.jpg

V Praze budete hrát už podruhé. Posledně jste hráli v Roxy, což je docela velký klub, a teď jste měli hrát v Lucerna Music Baru a nakonec jste ve velkém sále. Koncertovali jste po klubech, ale i po halách a festivalech…  Máte radši menší prostory, kde na vás fanoušci skoro dosáhnou, nebo haly, kde se pořádně rozlezou lasery a hudba se láme ze všech rohů?
Milujeme obě možnosti, takže se vždycky snažíme přetransformovat velké arény do atmosféry malých zapařených klubů. 

Němčina není často jazykem pro známé kapely, jako jste vy, a ovládá ji daleko méně lidí, než angličtinu. Myslíš si, že když s vámi fanoušci zpívají na koncertech, tak opravdu umí text a ví, co znamená, nebo prostě jenom mumlají, jak to slyší? To by byla docela prča…
No, určitě by to bylo super, kdyby všichni rozuměli textům, ale očividně je jim to celkem fuk, dokud si to užívaj a baví je to. 

Jak jsme říkali, do Prahy se vracíte podruhé a už víte, co můžete čekat. Co plánujete ve zbytku času podniknout?
Rozhodně chceme vidět víc Pražáků. Posledně na nás přišlo hrozně moc německých fanoušků, takže pro ty české často ani nezbyly lístky. Chceme, aby to tentokrát bylo přesně naopak!

Máte tu nějaké kámoše, které chcete navštívit?
Ještě ne. Doufám, že po koncertě jich ale budeme mít hodně!

 Tak co? Die Ärzte hledají kamarády! Nezapomeňte – 27. června ve velkém sále Lucerny !

Přečtěte si také:
Rozhovor Janiny s Examplem

Rozhovor Janiny s Kate Nash.
Rozhovor Janiny s Philem Hartnollem z Orbital.
Rozhovor Janiny s Barrym ze Shinedown.

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!