Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nejhezčí trasy MHD, aneb kdo se nenudí cestou do práce?

kultura | 18. 4. 2013

Když nejedete ve špičce a cestující kolem vás nesmrdí jako skládka, může být cesta pražskou MHD pozitivní zážitek! Vybrali jsme pro vás pět pražských linek, ve kterých vás i cesta za každodenními povinnostmi bude bavit. Kupte si jízdenku a můžete vyrazit na výlet Prahou!

Text: Michaela Nováková, Eva Samšuková
Foto: Michaela Nováková, www.autobusy.org

[tramvajibig_clanek.jpg]

dvaadvaca.JPGZn. Krásná slečna, 22
Nejkrásnější trasou MHD je "dvaadvacítka". Část, která stojí za to, začíná už na náměstí Míru chrámem sv. Ludmily, pokračuje k Národnímu divadlu, na Malostranskou se prokouše malebnými a úzkými uličkami a stoupá dál na Pohořelec, kde si díky serpentinám užijete výhled na celou Prahu z obou stran tramvaje. Někdo má to štěstí, že si památek a výhledu může užívat každý den, jako třeba Iva z FSV UK:  „Líbí se mi, že dvaadvacítka projíždí kolem historických míst – Pražský hrad, Královský letohrádek, Malá Strana. Je to taková vyhlídková trasa a nejraději mám část od Letohrádku na Malostranskou, uchvacuje mě ten výhled na město,“ vychvaluje si cestu do školy. 

Skalní a sportovní sedmnáctka
Když nasednete na Národním divadle, neprohloupíte. Další tramvají, která tudy projíždí, je "sedmnáctka". Pokračuje směrem na Jiráskovo náměstí, kde se můžete pokochat výhledem na majestátní palác Žofín nebo o několik chvil později na Tančící dům, alias Ginger a Freda . Jako bonus je průjezd skálou za Výtoní s nádhernými výhledy až ke krémové budově Podolské vodárny, odkud se to začíná zelenat. Na Podolské vodárně také můžete obout letní přezutí a vyrazit na brusle po trase, která vede až na Zbraslav.

 

Za Výtoní je krásně...

Sightseeing v autobuse 136
Prahu v celé její velikosti můžete shlédnout při cestě autobusem 136, a to hned dvakrát. Ať už jedete z Kobylis na Jižní Město nebo naopak. Cestou na "jižák" si sedněte v autobuse napravo a dávejte pozor při sjíždění z Proseka na Vysočanskou a na zastávce Krejcárek. Uvidíte dvakrát na opačný konec Prahy. 

136.jpg

Víno, umění, haveť a masožravky
Jestliže máte po krk všech těch budov, mostů a náměstí, máme pro vás i trochu přírody. Sem do práce jezdí jen pár jedinců, celá Praha tady ale tráví volný čas. Ano, jedná se o Tróju, kde najdete Trojský zámek, Zoologickou i Botanicku zahradu. Dojedete sem linkou 112 z nádraží Holešovice. Nejhezčím úsekem je ten poslední od zastávky Kovárna, kdy projíždíte kolem Vinice sv. Kláry. Můžete tu ještě před Zoo vystoupit a projít vinařskou naučnou stezku i s ochutnávkou zde pěstovaných odrůd - třeba Sauvignon, Modrý Portugal, Rulandské šedé a modré.

Žaludek na vodě 
Do Zoo jede i autobus 236 z Podhoří, což je přívoz. A tím se dostáváme k posledním nejhezčím trasám pražské MHD, které vedou po vodě. Novodobé přívozy fungují v Praze od roku 2005 a převezou vás přes Vltavu v rámci jízdenky do veřejné dopravy. Teď je mimo provoz trasa v centru Prahy mezi Dětským ostrovem a Hollarem, využít ale můžete třeba i spojení mezi Lihovarem a Žlutými lázněmi nebo mezi Smíchovem a Výtoní. Podrobnosti najdete na tomto odkazu. Záchranné kruhy jsou v ceně!

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpgSOUTĚŽTE O TŘÍMĚSÍČNÍ TRAMVAJENKU ZDARMA
Chcete vyhrát tříměsíční kupon do pražské MHD? Posílejte nám fotografie ze svých cest do práce, my tu nejhezčí 19. května vybereme a vítěze obdarujeme třemi měsíci cestování po Praze, ať už do práce nebo kamkoli jinam, zdarma a v libovolném termínu! Registrujte se na CityBee.cz a fotografie posílejte na e-mail soutez@citybee.cz od 19. dubna do 18. května, do předmětu uvádějte "MHD" a nezapomeňte připojit své kontaktní údaje (jméno, telefonní číslo, e-mail, pod kterým jste registrováni na CityBee.cz a kontaktní adresu). Odpovědi bez těchto náležitostí nebudou uznány jako správné. Výherce budeme kontaktovat e-mailem s informacemi o předání výhry a pokud nedojde k potvrzení, výhra propadá. Vítěze vyhlásíme na CityBee.cz 19. května a jeho fotografii zveřejníme na naší facebookové stránce.
Herní řád naleznete zde.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!