Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Praha - kuřáků ráj? Pět restaurací, kde to neplatí

kultura | 12. 3. 2013

Někteří cizinci to oceňují, to je pravda. Praha zůstává jednou z posledních evropských metropolí, kde cigaretka po dobrém jídle není problém. Většina lidí ale snad přesto preferuje, když na jídlo vidí a po příchodu domů se nemusí svlékat už na chodbě. CityBee pro vás vybralo pět dobrých restaurací, které odvážně vyhlásily: U nás se nekouří! A čekáme na vaše další tipy.

Autor: Michaela Nováková
Úvodní foto: Lukáš Rozmajzl

[pajaros.jpg]


Nejpříjemnější atmosféra
Zrekonstruovaná restaurace U Rytíře Jakuba je součástí zámku Kunratice a cítit se tady budete jako ve středověku, pravda, poněkud moderním. Dřevěné stoly, klenbový strop a u vchodu brnění. Kromě "dobového" interiéru stojí za zmínku i menu. Orientují se hlavně na staročeskou kuchyni, kde vám naservírují třeba Kaplickou cmundu nebo Talíř z Golčova dvora. No, troufli byste si na vepřové, uzené, kachnu, bílé a červené zelí, bramboráčky, a to všechno najednou? Zalít to můžete moravskými, italskými, francouzskými nebo exotickými víny. Anebo pivkem, nalijí vám tu čtyři druhy.

Nejlepší „žranice“
Pinta pivní steakhouse, tahle restaurace je pro "masaře" a "pivaře". Jednoznačně. Připraví vám tady klokaní medajlonky, Rib Eye nebo Flank steak, klasické Buffalo wings, pečená žebra v pivní marinádě nebo XXXL hamburger (nepřeháním). Po pořádném jídle můžete uhasit žízeň čtrnácti (!) druhy pivy a ochutnat pivní pálenku. Na žranici tedy do Argentinské 18.

Nejvstřícnější pro děti
Najít v metropoli nekuřáckou restauraci s dětským koutkem, která není v nákupním nebo přímo dětském centru, je docela kumšt. Už existuje docela dost hospod, kde jsou kuřácké a nekuřácké prostory oddělené. Pro tento článek jsem ale potřebovala celou nekuřáckou restauraci. Výsledek? Mexická restaurace (kde si ale můžete dát klidně i steak, těstoviny nebo klasické „hotovky“) na Ortenově náměstí s názvem 7 Tacos. Z menu jako třešničku na dortu vybírám tortillu plněnou čokoládou, oříšky a banánem. Mňam.

[7Tacos.jpg]


Nejlatinoameričtější!
Rozhodně nejmultikulturnějším místem z tohoto výběru je La Casa Blů, kde si zákaz kouření odhlasovali sami hosté. V podniku založeném chilským Pražákem Jorgem Zúnigou Pavlovem se potkávají snad všechny národnosti. A spolu jedí tacos, burritos, fajitos anebo rozličné Quesadillas. Ztraceni ve španělských názvech? Dejte si třeba salát, steak nebo k pití Staropramen. Příjemné na této restauraci je, že do osmnácti hodin nabízejí snížené ceny nápojů – jak nealka, tak vína a piva. Chcete-li poznat chutě Latinské Ameriky, La Casa Blů v Kozí ulici na Praze 1 na vás čeká.

Nejsportovnější
Jen několik schodů dělí největší boulderovou stěnu v České republice (500 m² lezeckých profilů) od nekuřácké restaurace Lokal Blok. Nachází se na Smíchově a žije to tam nepřetržitě. Ráno se konají konference, odpoledne a večer se paří. Až do rána. Pro sportovní nadšence tu jsou také dvě plátna, na kterých se promítají sportovní utkání. Každý pátek si navíc můžete objednat drinky za zlevněnou cenu. (Lokal Blok je partnerskou restaurací CityBee a nachází se zde naše zóna, kde si můžete vyzvednout naše časopisy)

Všechny tyto nekuřácké restaurace nyní najdete v našem novém výběru Nekuřácké restaurace. Napište nám i o dalších restauracích, které se rozhodly jít s dobou, na citybee@citybee.cz.

Rodiče pak ocení portál kamsdetmi.com, kde jsou mimo jiné i restaurace s dětským koutkem.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!