Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Ve vzduchu opět nasládlo, přišel Valentýn. Jak ho přežít?

zábava | 11. 2. 2013

UPOZORNĚNÍ! TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE IRONICKÉ AŽ SARKASTICKÉ VÝRAZY!

Ani letos se nám to nevyhlo. Z regálů obchodních středisek se na nás laškovně usmívají bomboniéry ve tvaru srdíček, květinářky jedou cédéčko už týden v kuse a eshopy se sexuálními pomůckami vyprodávají sklady. Ano, řeč je o svátku svatého Valentýna. Neslavíme ho. Ne proto, že bychom byli oškliví, opuštění nebo ze sebe měli mindrák. Nemáme ho prostě rádi. Čistě z principu. Důvody se dozvíte záhy, stejně jako tipy, jak Valentýna přežít. Za prvé,vyhněte se veškerým poklidnějším kavárnám v centru Prahy, multiplexům, cukrárnám a místům s vyhlídkou.

Napsala: Dominika Jelínková

Co dělat, aby člověka nerozbolela hlava? Máme pro Vás pár tipů, jak to vychytat.

Sportovně: AC Sparta Praha - FC Chelsea - 14. 2.

Zkuste to brát sportoně, vždyť match Sparta - Chelsea je mnohem důležitější než kytičky a srdíčka. Lístky jsou už sice vyprodané, ale radíme nakoupit pivase (holky ovocný) a pustit si přímý přenos do obýváku!

football.jpg


Láska tak trochu jinakLa Fabrika - Pěna dní  - 14. 2.
Láska, absurdita, krutá smrt, existencionalismus, fantazie. Nejznámější román Borise Viana v jevištním podání. Možnost střetu zaláskovaných lidí je zde kompenzována tmou během představení.
 
Pro ty z vás, kteří se nevzdávají: Kino Světozor- Láska  - 14. 2.
Eso z rukávu. Pár důchodců spolu prodělává těžkou zkoušku, když jeden z nich vážně onemocní. Celý děj je opředen láskou k bližnímu svému. Láskou až za hrob. Třeba to nakonec nemusí být tak špatný.

RebelantskySaSaZu - Anti-Valentines Party  - 15. 2.
V Sasazu se koná Anti Valentýnská party, kde na vás kromě pestrého hudebního programu různých DJs čeká speciální antivalentýnský nápojový lístek. To sice nezaručuje, že zde nepotkáte zamilované párečky, ale je větší pravděpodobnost, že alespoň nebudou střízliví.

BREAK-UP%20SURVIVAL%20KIT%20OPEN.jpg

Extratip: Set pro čerstvě opuštěné
Pokud to cítíte opravdu jinak a máte chuť obdarovat (nejlépe čerstvě opuštěnou přítelkyni nebo kamarádku), tak tohle je to pravé. Dvaatřiceti stránková knížka radí v angličtině, jak se s rozchodem emocionálně vypořádat. Součástí setu jsou nálepky, kterými lze přelepit obličej na společných fotkách, páska na telefon zabraňující zhrzenému telefonování nebo plakát s 10ti důvody, proč je lepší být sám. 
 
Kde to vzniklo?
Den svatého Valentýna má kořeny ve starověkém Římě. Podle legendy je slaven díky rebelskému knězi Valentýnovi. Vládce Říma Claudius II. zakazoval vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali, protože se bál, že by chtěli zůstat u svých rodin a nešli do boje. Kněz Valentýn vzdoroval a tajně oddával mladé páry. Jednoho krásného dne se na to přišlo, spadla klec, Valentýna zatkli a 14. února popravili. To by všechno bylo moc hezké a poetické, co to ale má společného s dnešním svátkem Sv. Valentýna? 
 
Peníze až na prvním místě
Myšlenka na obnovu oslavy dne svatého Valentýna vnizkla počátkem 20. století, kdy jistý Walter Scott na pokraji bankrotu začal tisknout zamilovaná přáníčka. Nápady měl rovnou dva. Vedle zamilovaných vyznání zavedl i "Den velké tmy" jako oslavu pro všechny slepce. Chuť zamilovaných oslavovat svou lásku byla ale silnější než chuť slepců oslavovat své postižení, a tak máme od roku 1907 tento svátek v kalendáři. Pointa je tedy od počátku jasná. Záchrana byznysu.

Pěkného Valentýna!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!