Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Masopustní akce, kde si nacpete pupky i zapaříte v maskách

zábava | 5. 2. 2013

​Z tradičního masopustního veselí, které naše babičky vnímaly jako poslední hostinu před dlouhým půstem, jsme si vzali skoro jen tu žranici. Hlady už se sice vyjma drastických dietářek netrápíme, zábavu spojenou s masopustními průvody si však neodpíráme. V Praze se masopustní akce nedrží jen tradičního scénáře a tak vás o víkendu na řadě míst čeká opravdu originální program! 

Napsala: Kateřina Dubnová, Gastronaut.cz
Foto: fototuristika.czBohemian Carnevale

Bohemian Carnevale Praha nabízející program už od 31. ledna nepoleví po celé dva týdny. Vydejte se na průvody, výstavy kostýmů a další akce po celé Praze. Pro milovníky tance a plesové sezóny bude nejzajímavější sobotní noblesní ples v maskách Crystal Ball v Clam-Gallasově paláci. Barokní zábava ale pro lidi žíjící na vysoké noze. Vstupenka včetně slavnostní večeře stojí 7 200 korun.

foto.JPGPro zájemce z nižší cenové, pro které je příjemnější prostředí pivnice než nablýskaného sálu, připravil masopustní veselí Únětický pivovar. Slavnostně se narazí masopustní speciál, potěší vás i speciální pivní lahůdky, poctivé koláče a jitrnice ze zabijačky. Správnou atmosféru navodí živá kapela a tradiční průvod masek.

Pokud naopak vyhledáváte tradičnější zábavu, zkuste Karlínský masopust. Drží si svou tradici už deset let, přičemž je program zaměřený na rodiny s dětmi. Kromě spousty dobrého jídla a pití láká také na zajímavý hudební doprovod. Zahrají ABBA Stars, Děda Mládek Illegal Band nebo třeba Heidi Janků. Děti pak potěší pohádka a řemeslné dílny. Vrcholem bude kejklířské vystoupení a tradiční průvod. 

jitrnice.jpgNa Střížkově chtěli obnovit staré tradice opravdu do detailů, z programu svého masopustu nevynechali ani pohřbívání basy. Rituálu, který symbolizoval na čtyřicet dní konec tanečních a hudebních veselic, se můžete zúčastnit v parku Václavka.

Pro umělecky založené duše je připraven program v Akropoli. Odpoledne vyhrazené dětem nabídne pohádky, divadelní představení a soutěže, večer pak bude patřit hudbě. Zazní brasil funk, soulful house, broken beat i house.

toulcuv%20dvur%282%29.jpgOpravdu bohatá gastronomická masopustní nadílka vás čeká v Toulcově dvoře. Vychutnáte si třeba zabijačkové pokrmy, domácí pečivo s pomazánkami, kobliky nebo koláče. Pokud dáváte přednost lehčí stravě, přichystejte se na špenátové lasagne či grilovanou zeleninu a polentou a tofu. Ani tady nepřijdete o rej masek, masopustní průvod či živou hudbu.

O den později projde slavnostní průvod masek inspirován čínským horoskopem mezi exotickými zvířaty pražskou zoo. Letošní veselí se ponese v duchu roku hada.

Mlsné jazýčky uspokojí své chuťové pohárky v rámci festivalu Masopustní hody. Jelítka, jitrničky, zabíjačková polévka, ovar, koleno či škvarky společně s tradičním sladkým pečivem nebo šibřinkami inspirují nejlepší české šéfkuchaře a nacházejí pevné místo i ve vysoké gastronomii. 

masopust%20Kampa%202012%20%282%29%282%29.jpg

Mohlo by tě taky zajímat:
Pecka týdne: Prolezte všechny kouty MeetFactory, zve vás celý tým!
Nejlepší párty února, na kterých vaše maličkost nesmí chybět!
Nebojte se v zimě na kole do Prahy. Sníh kupodivu neklouže!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!