Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Strážci Prahy: Unikátní fotky soch, které ze střech shlíží na metropoli

doporučujeme | 17. 11. 2020

Mezinárodní porota vybrala před několika dny snímky nominované do finále 26. ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Zároveň byla vyhlášena jedna z hlavních cen soutěže – Grant Prahy, kterou vybral primátor Zdeněk Hřib na doporučení mezinárodní poroty. Cenu získal Amos Chapple za soubor Střešní strážci Prahy, který dokumentuje skryté sochy na pražských střechách. 

„Fotografický cyklus Střešní strážci Prahy je jedinečný v tom, že sice zobrazuje poměrně neměnné téma, jako je pohled na město a jeho panorama, zároveň ale rozehrává příběh postav, soch, které na okolní prostor reagují. Hrdě se nad ním tyčí, hlídají ho, vzdávají mu hold. Zpřístupňuje také podmanivost našeho města z perspektivy, která je běžně lidem nepřístupná, zapovězená. Symbolicky nám tak tento svět otevírá,“ popisuje Zdeněk Hřib.

Fotografie roku bude vyhlášena společně s výsledky v kategoriích Czech Press Photo na slavnostním ceremoniálu 2. prosince v Národním muzeu. Forma ceremoniálu bude upřesněna podle příslušných nařízení vlády.

1%2812%29.jpg

2%287%29.jpg

3%284%29.jpg

4%282%29.jpg

5%283%29.jpg

6%283%29.jpg

7%281%29.jpg

8%281%29.jpg

9%281%29.jpg

 

Czech Photo Centre

Nové multižánrové centrum Czech Photo Centre....

přehled článků

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!