Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

7 výjimečných pražských kaváren, které byste neměli minout

doporučujeme | 12. 2. 2020

Někde vás zpraží shot nekompromisně chutného espressa, jinde naopak vejdete do obýváku pra-pra-pra-babičky. Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. (Číslování podniků je čistě náhodné a neodráží naše chuťové či jiné preference.)

Text: Jakub Ročňák

[clanky5/coffe-uvod-3.jpg]

1/ Cafe Spirit

V nabídce útulné kavárny Cafe Spirit najdete kromě výběrové kávy, čajů, domácích limonád a dalších alko i nealko nápojů i proklatě dobré cupcakes, jejichž pověst už dávno překročila hranice Žižkova.

Vládne tu mile uvolněná atmosféra. Stačí sejít do suterénu a bude vám hned jasné proč. Součástí kavárny je totiž studio jógy. Tady se můžete zapsat nejen na jógu, ale také na lekce pilates, dechových technik či meditace. A před cvičením či po něm se odměnit skvělou kávou nebo něčím na zub.

 

Cafe spirit

Nová kavárna na Žižkově....clanky5/cafe-spirit.jpg

 

2/ Kafe kolej

Tato oáza výběrové kávy na Smíchovském nádraží je pro kávomilce a kofeinu-chtivé cestovatele požehnáním. Nejen proto, že se jedná o jediné místo s výběrovou kávou v okruhu kilometru. Ať už na bázi espressa nebo batch brew, vždy skvěle připravenou kávu z pražírny Respekt coffee vám tu „v okýnku“ připraví sympatičtí baristé. 

Na posilnění před cestou po Praze nebo rovnou celé republice vám možná přijde vhod i něco sladkého k zakousnutí. A hlavně, chcete-li snížit svou eko-stopu, nezapomeňte si doma svůj cestovní kelímek.

 

KafeKolej

Espresso bar na Smíchovském Nádraží....clanky5/kafe-kolej.jpg

3/ Alf & Bet

Alf & Bet je vzdušný, světlem prostoupený industriální prostor v Libni, kousek od metra Palmovka, který v sobě spojuje espresso bar, pražírnu a pekárnu. Zvenčí ale připomíná spíš „hasičárnu“. Pekárna zásobuje chlebem stejně jako poctivými buchtami, koláči a dalšími dobrotami i svůj sesterský EMA espresso bar.

Cesta kávových zrn z pražičky do vašeho šálku měří doslova jen několik metrů a vy tak můžete mistrům pražičům (ale i pekařům) koukat přímo pod ruce.

 

Alf & Bet

Bakery & roastery. Kavárna na Palmovce otevřená na podzim 2017....clanky5/alf-bet.jpg

4/ Paralelní polis

Za černě omítnutou zdí budovy v Dělnické ulici v Holešovicích se ukrývá fascinující svět (mrkněte na web), který založila umělecká skupina Ztohoven. Vedle Institutu kryptoanarchie poskytuje zázemí pro sdílenou kancelář, prostor pro multimediální tvorbu i 3D tisk, ale také kavárnu.

Za výběrovou kávu a jiné pochutiny se tu platí výhradně kryptoměnami Bitcoin, Litecoin, Dash nebo Monero. Je to jednodušší, než to zní. Měnu můžete snadno nakoupit (směnit za koruny) přímo na místě v přistaveném automatu.

 

Paralelní Polis

Hackerspace - HUB - Bitcoin Coffee....clanky5/krypto-kavarna.jpg

5/ Alchymista

Cukrárna a kavárna Alchymista v blízkosti fotbalového stadionu na Letné je místem, kde jakoby se čas zastavil ve 20. letech minulého století. A jakmile se usadíte, čas se rozplyne a přestane se vás tikat, totiž týkat.

Vítejte u (pra-pra-)babičky v obýváku! Útulná atmosféra staromilského bytu prostoupená vůní kávy a domácích dortů a koláčů vám učaruje stejně jako okouzlující zahrádka bující zelení v sympatickém vnitrobloku. Už není kam spěchat…

 

Alchymista

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné....clanky5/alchymista.jpg

6/ onesip coffee

Na ploše o výměře 17,3 m2 v Haštalské ulici funguje už 4 roky půvabně malinkatá kavárna, v níž si můžete dopřát skvělé espresso, filtrovanou kávu nebo třeba horkou čokoládu z české manufaktury Ajala.

Místo pro „kávu na jedno srknutí“ spoluzaložil Zdeněk Hýbl, držitel ocenění Barista roku 2019, který skvěle ovládá nejen pákový espresso přístroj, ale i yoyo, a v nouzi dokáže chybějící tamper (pěchovadlo na kávu) nahradit skleničkou na šampaňské. Až budete mít cestu kolem, schválně se ho na to zeptejte.

 

onesip coffee

Espresso bar v historickém centru Prahy....clanky5/onesip.jpg

7/ La Bohème Café

Kromě výběrové kávy na bžilion způsobů od stejnojmenné pražské pražírny s ikonickým tukanem v logu servírují a prodávají v La Bohème
Café i čaje nejvyšší kvality. V příjemném prostoru kousek od náměstí Míru se tak prolíná vášeň k oběma ušlechtilým nápojům. Vyrazit sem můžete na snídani, odpolední svačinku v podobě sendviče či výborného sladkého pečiva, nebo prostě jen na shot nekompromisně chutného espressa.

A když budete mít štěstí, ulovíte místo v jednom z ušáků, ze kterého se vám už nebude chtít vstát. A neříkejte pak, že jsme vás nevarovali! Raději si tedy s sebou přibalte knihu.

 

La Bohème Café

Showfloor, Degustation Bar & Shop. Podnik na Vinohradech je vybavený velkou...clanky5/la-bohem.jpg

 

přehled článků

Každý den je dobrou záminkou pro trochu té zelené terapie. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kam vyrazit za zelení. Pokud jste pražští, budete je mít na dosah ruky.

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!