Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Pohodové vánoční trhy na Výstavišti Praha

advertorial | 26. 11. 2019

O prvním adventním víkendu 29.11. - 1.12. si nenechte ujít vánoční trhy na Výstavišti Praha v Holešovicích. Užijete si příjemnou atmosféru, spoustu dobrot, regionální výrobky českých řemeslníků a designerů, lampionový průvod, dětské dílničky, taneční a hudební produkci, pohádky, vystoupení žáků ZŠ nebo tradiční hrnčířské trhy. Těšit se můžete i na Mikulášskou Prahy 7 nebo na veřejné bruslení zdarma. Vánoční strom se na pražském Výstavišti rozzáří jako jeden z prvních v Praze – už v pátek 29.11. v cca 17:00 hodin.

clanky6/VanoceVystavistePrahaPrumyslovypalac.jpg

 

Výstaviště Praha

Výstaviště se mění. Vytváříme moderní společensko-kulturní areál s širokou nabídnou...


Organizátoři letošních vánočních trhů na holešovickém Výstavišti Praha připravili pro návštěvníky příjemnou atmosféru bez tlačenic a nervozity. Pohodovou náladu navíc doplní regionální výrobky na stáncích nebo kvalitní občerstvení. „Po celý rok se snažíme areál Výstaviště Praha otevírat široké veřejnosti a nabízet co nejzajímavější program pro celou rodinu. Proto i letos můžete během adventu navštívit celou řadu akcí,“ řekl Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

„Vánoční trhy v Praze se v posledních letech zaměřují hlavně na turisty a často nabízí zboží, které s tradiční nebo řemeslnou výrobou nemá příliš společného. Bývá tam hlava na hlavě, takže místo vychutnávání předvánoční atmosféry trávíte čas v tlačenici nebo ve frontě na občerstvení. A tak už pátým rokem nabízíme alternativu. Chceme vytvořit příjemné místo, kam si budete chtít zajít na dobré svařené víno nebo kávu, ochutnat poctivé cukroví, popovídat si s přáteli nebo strávit příjemný den s dětmi, které můžete vzít na bruslení do Malé sportovní haly zdarma,“ pokračuje Tomáš Hübl. 
 
„Letos budou trhy navíc zase o něco šetrnější k přírodě, omezíme plast a významně snížíme množství odpadu - prodejci občerstvení budou používat recyklovatelné obaly a místo jednorázových kelímků budeme nabízet vlastní plecháčky na svařené víno a čaj. Budou samozřejmě vratné, ale komu se zalíbí, může si hrneček za zálohu nechat jako suvenýr,“ dodává Tomáš Hübl.

clanky6/VanoceVystavistePrahaDilnicky.jpg

Foto: Výstaviště Praha, a.s.

Tipy na rukodělné vánoční dárky

Vnější plocha před Průmyslovým palácem bude zaplněna stánky s regionálními výrobky. Najdete zde foukané sklo, dřevěné věnce z hoblin, keramické podtácky, ručně vyráběná mýdla, pletené čepice a rukavice nebo koření. Atmosféru zpříjemní koledy, stromečky ozdobené dětmi z pražských mateřských a základních škol, ale také koše na dřevo, u kterých bude možné se ohřát a vychutnat si vánoční speciality.

V pravém křídle Průmyslového paláce se budou konat tradiční Hrnčířské a řemeslné trhy s nepřeberným množstvím hrníčků, talířů, tradičních skleněných figurek, vyřezávaných betlémů, tkaných výrobků, ale také nejrůznějších dekorativních i uměleckých předmětů.

Ve vytápěné střední hale se kromě pódia s programem, dětských dílniček, workshopů a odpočinkové části mohou návštěvníci těšit na Fler zónu. K mání bude česká a slovenská móda, šperky, doplňky, dekorativní předměty a spousta dalších výrobků.

clanky6/VanoceVystavistePrahaPalacvecer.jpg

Foto: Výstaviště Praha, a.s.

Program – zábava, kultura i bruslení

I když už máte všechny dárky vyřešené, přijít na Výstaviště se vyplatí. Zvlášť pokud máte děti. V pátek 29.11. byste si neměli nechat ujít lampionový průvod, který začíná v 16:00 u bistra Artyčok, projde areálem Výstaviště a je zakončený slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Stejně jako v loňském roce se mohou děti těšit na prskavky nebo na dvoumetrové anděly s čerty, kteří je budou v průvodu doprovázet.

V hlavní hale Průmyslového paláce se v sobotu můžete těšit na vystoupení dětí ze Základních uměleckých škol, na koledy, koncerty, historický tanec, pohádku pro děti a další program. Vyzkoušet si můžete i některá řemesla v připravených dílničkách – například drátenictví, a dále pohybovou nebo výtvarnou dílnu.
V neděli na Výstaviště přijdou i Mikuláš, čert a anděl a od 15:00 do 17:00 hodin budou dětem nadělovat drobné dárky.

Sportovně založení návštěvníci ocení veřejné bruslení v Malé sportovní hale, které bude v sobotu i v neděli od 16:15 do 18:30 zdarma. Vybavení si můžete půjčit na místě.

 

Vánoce na Výstavišti

Výstaviště Praha

29.11. - 01.12.


 

Lampionový průvod na Výstavišti

Výstaviště Praha

29.11. 16:00


 

ZRUŠENO: Veřejné bruslení na Výstavišti

Výstaviště Praha

09.11. - 29.03.

clanky6/VanoceVystavistePrahaMikulasska.jpg
Foto: Výstaviště Praha, a.s.

TIP na další víkend

Pokud se rádi bojíte, přijďte na Výstaviště i v sobotu 7.12. v 16:00. Nenechte si ujít největší pražský průvod Krampus čertů, skvělé občerstvení, bubenickou show LÍŠAMANI nebo vystoupení kapely Rozjetý veverky.
 
Více informací o akci na www.vystavistepraha.eu.

clanky6/IlustracnifotoKrampus.jpg
Ilustrační foto

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!