Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Výstava fotek Anthropocene v CAMPu ukazuje dopad lidstva na naši planetu

advertorial | 13. 11. 2019

Od 12. do 24. listopadu bude v CAMPu, Centru architektury a městského plánování, probíhat výstava fotografií Edwarda Burtynského s názvem Anthropocene. Tento Kanaďan je jedním z nejvýraznějších a nejrespektovanějších představitelů současné krajinářské fotografie. Ve své tvorbě se dlouhodobě soustředí na zachycení přeměny krajiny, která přichází kvůli zásahu člověka o svůj původní charakter. Výstavu 80 fotek na velkoplošné obrazovce doplní filmová přehlídka, přednáška Edwarda Burtynského a diskuse s tématem vlivu člověka na planetu.

clanky6/Anthropocene_fotokredit_EdwardBurtynskycourtesyNicholasMetivierGalleryTorontojpg
Foto: Edward Burtynsky, courtesy Nicholas Metivier Gallery, Toronto

 

Edward Burtynsky: Antrophocene

CAMP – Centrum architektury a městské…

12.11. - 24.11.

V CAMPu se Edward Burtynsky představí české veřejnosti osobně vůbec poprvé. Hlavním poznávacím znakem jeho fotografií je kontrast mezi monumentalitou přeměňované krajiny a lidskou malostí. „Výstavou a dokumentem Antropocén: Epocha člověka jsme chtěli zachytit dobu, v níž jsou hlavní příčinou trvalých globálních změn lidé. Při natáčení jsme navštívili šest ze sedmi kontinentů, 20 zemí a 43 různých lokací,“ vysvětlují tvůrci Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky.

Výstavu fotek, které vznikaly v samotných centrech největších industriálních oblastí světa doplní česká premiéra filmu Antropocén: Epocha člověka, který získal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava cenu za nejlepší svědectví o přírodě.

clanky6/Anthropocene_fotokredit_EdwardBurtynskycourtesyNicholasMetivierGalleryToronto.jpg
Foto: Edward Burtynsky, courtesy Nicholas Metivier Gallery, Toronto

 „Dosáhli jsme bezprecedentního okamžiku v historii naší planety. Lidé v současnosti ovlivňují Zemi a geologické procesy více než všechny přírodní síly dohromady,“ dodává Burtynsky. Antropocén: Epocha člověka je dokumentárním snímkem, který čtyři roky natáčel oceňovaný tým ve složení Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky.

Jedná se o dokument, který kombinuje umění a vědu a přináší náhled na klíčový moment v historii geologie. V CAMPu budou moci lidé během listopadu zhlédnout také další fotografovy dokumenty Watermark a Manufactured Landscapes.

clanky6/Anthropocene_fotokredit_EdwardBurtynskycourtesyNicholasMetivierGalleryToronto_.jpg
Foto: Edward Burtynsky, courtesy Nicholas Metivier Gallery, Toronto

Vedle výstavy, diskuse a filmových projekcí proběhne v CAMPu i přednáška samotného Edwarda Burtynského, ve které promluví nejen o fascinaci přírodou, ale také o její razantní proměně vlivem narůstající industrializace a migrace. Výstava Anthropocene i její doprovodný program je pro veřejnost zdarma s předchozí rezervací místa na www.praha.camp.

clanky6/Anthropocene_fotokredit_EdwardBurtynskycourtesyNicholasMetivierGalleryToronto(1).jpg
Foto: Edward Burtynsky, courtesy Nicholas Metivier Gallery, Toronto


C entrum A rchitektury a M ěstského P lánování 
Na Karlově náměstí v areálu Emauz 
Vyšehradská 51, Praha 2, www.praha.camp
úterý – neděle. 9.00 – 21:00, vstup zdarma

 

CAMP – Centrum architektury a městského plánování

Základní zdroj přehledných informací o hlavním městě....

clanky6/Anthropocene_fotokredit_EdwardBurtynskycourtesyNicholasMetivierGalleryTorontojpg(1)

Foto: Edward Burtynsky, courtesy Nicholas Metivier Gallery, Toronto

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!